Aktivní 3D virtuální realita s fyzioterapeutem

Hledáte moderní a zábavnou alternativu cvičení? Chcete mít jistotu, že cvičíte správně? Přijďte vyzkoušet cvičení hlubokého stabilizačního systému (tzv. core) na nejmodernějším balančním přístroji, který kombinuje zábavnou formu virtuální reality s funkčním tréninkem, a to vše pod dohledem zkušeného fyzioterapeuta.

Možnosti přístroje

Díky virtuální realitě si můžete na přístroji zalétat, potápět se pod mořem, nebo se pohybovat mezi různými virtuálními světy. Unikátní simulovaný herní svět je možné pozorovat speciálními brýlemi na virtuální realitu.

Přístroj ICAROS vám umožňuje aktivní trénink specifických svalových skupin ve spojení se smyslovou stimulací v podobě hry. Jedná se především o svaly horní poloviny trupu a hluboké svaly. Pohyb vašeho těla řídí pohyb ve světě virtuálním. Cvičení pro Vás může být mnohdy náročné, ale rozhodně vás nebude nudit.

Posilovací cviky prováděné pouze vlastním tělem mají charakter cyklických pohybů, kdy využíváme nejen váhu vlastního těla, ale i svou momentální sílu. Jde především o tzv. vyrovnávací cvičení, zaměřená na protahování a uvolňování. Rychlost, tempo i směr pohybů se často mění, a proto je tento pohyb náročnější než izolované cvičení na klasických posilovacích strojích ve fitness centrech.

Aktivní virtuální trénink s přístrojem ICAROS současně zlepšuje reflexy, rovnováhu a schopnost koncentrace.

Fyzio virtuální realitaFyzio virtuální realita

 

Proč přijít právě k nám?

 • V Praze jsou momentálně dva přístroje tohoto typu, ale pouze my, jediní v celé ČR, využíváme 3D VR v rámci léčby pohybového aparátu ve fyzioterapii.
 • V našem centru s Vámi v průběhu celého cvičení individuálně pracuje vysokoškolsky vzdělaný fyzioterapeut, který dbá na správné držení těla.
 • ICAROS nám umožňuje vytvářet podmínky pro posilování, které se diametrálně liší od cvičení na multifunkčních posilovacích strojích. Jedná se o novou formu cvičení core systému v netradičním zábavném provedení. Garantujeme Vám, že Vás cvičení bráničního dýchání nebo např. svalů pánevního dna ještě nikdy tolik nebavilo!

 

Rozsah služeb zahrnutých v ceně

Podle věku, pohybových schopností, maximální síly, výběru cviku, zvoleného tempa cvičení a podle cíle, kterého chceme dosáhnout volíme zátěž.

Po celou dobu cvičení s Vámi individuálně pracuje náš fyzioterapeut, který podle herního scénáře ovlivňuje intenzitu cvičení.

V tréninku mládeže, cvičenců v pokročilém věku a začátečníků volíme spíše jednodušší variantu.

 • 15–20 minut čistého času na platformě 3D virtuální reality (simulace létání či plavání podle výběru) s asistencí fyzioterapeuta

 • 10–15 minut instruktáže a konzultace s fyzioterapeutem

V případě, že se při terapii domluvíte na obohacení Vaší služby All-Inclusive o zařazení 3D VR, rozhodne o vhodnosti, způsobu a délce použití Váš fyzioterapeut.

 

Pro koho je fyzio virtuální realita vhodná?

 • Fyzioterapie s přístrojem ICAROS je určena všem, kteří vědí, že mají posilovat svůj hluboký stabilizační systém, ale klasický způsob cvičení je nebaví.

 • Minimální doporučená výška je 140 cm. Cvičení s aktivní virtuální realitou je vhodné pro dospělé i pro děti od 10 let.

 • Cvičení je vhodné pro léčbu poruch rovnováhy, léčbu kinetózy, pro lidi po cévní mozkové příhodě v pokročilém stádiu léčby pro vyladění koordinace levé/pravé hemisféry.

 • Cvičení je rovněž vhodné pro posilování svalů břicha, zad, tricepsů apod. Nebojte se zařadit tento velice motivační druh cvičení do svého programu.

 • Aktivní virtuální realita se stává stále oblíbenější formou fyzické aktivity. Neustále rostoucí počet příznivců nachází právě díky své pestrosti. Jde o komplexní, účelné a jen zdánlivě nenáročné cvičení využívající váhu vlastního těla.

 

Komu bychom naopak virtuální realitu nedoporučili?

 • Předpokladem pro cvičení je, že netrpíte vážnějšími zdravotními obtížemi. Pokud máte nějaké zdravotní omezení a nejste si jisti, zda je pro vás toto cvičení vhodné, je nutná předchozí konzultace s fyzioterapeutem.

 • Vzhledem ke grafickým efektům, které virtuální realita nabízí a které by mohly vyvolat záchvat, nedoporučujeme tuto aktivitu lidem s epilepsií.

 

Co si vzít s sebou?

Není to nutností, ale rozhodně není na škodu si vzít pohodlné sportovní oblečení, ve kterém se budete v průběhu pohybové hry cítit dobře. Není vhodné cvičit například v sukni či obleku.
Počítejte s tím, že se můžete zapotit, přizpůsobte tomu své oblečení.
Aktivní virtuální realita se používá naboso, nebo v protiskluzových ponožkách.
Dioptrické brýle ani kontaktní čočky VR brýlím nijak nevadí.

Ceny

 • Tlačítko koupit30minutový program s nepřetržitou asistencí fyzioterapeuta – 650 Kč
 • Předplacená karta 5 × 30 min. – 3 100 Kč
 • Předplacená karta 10 × 30 min. – 6 100 Kč
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení