Cviky při bolestech hlavy s nutnou dopomocí druhé osoby

Ohodnotit tento článek
(0 hlasů)
Zde vám přinášíme další návody na cvičení při akutní bolesti hlavy způsobené zablokovanou krční páteří či ztuhlým šíjovým svalstvem. Tentokrát se jedná o cviky, při kterých budete potřebovat pomoci od druhé osoby.

NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Tento cvik napomáhá při snižování stresu, uvolňuje napětí v oblasti šíje a hlavy a odbourává spouštěče migrenózních záchvatů.
Návody 2 - obrázek
Díky tomuto cvičení protahujeme svaly pod lebkou a stažené svaly na přechodu šíje a týlu.
Návody 3 - obrázek
Tento cvik nám pomáhá uvolňovat obličejové a žvýkací svalstvo, bolest šíje, očí, zubů a uvolňuje migrénu.
Návody 4 - obrázek
Tento cvik pomáhá při problémech s polykáním, čelistí a a žvýkacím kloubem, také při uvolnění napětí v oblasti jazylky/"ohryzku" a uvolnění napětí svalů upínajících se na ohryzek.
Návody 5 - obrázek
Ukázka techniky prováděné pomocí masážních hmatů. Využíváme ji za účelem uvolnění svalového napětí mimických svalů, čímž dochází k zjemnění vrásek v obličeji.
Návody 6 - obrázek
Tato technika Vám pomůže při úlevě od bolesti šíje a při uvolnění přetížených svalů a svalových křečí v oblasti šíje vedoucích k migrénám.

Doporučujeme: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi konkrétní příčiny problému (symptomů) svého zdravotního stavu. V případě nejasností kontaktujte fyzioterapeuta, nebo rehabilitačního lékaře. Některé cviky Vám při špatném výběru mohou zdravotní stav zhoršit!

banner clanky mob
RV banner
chcete se léčit zdarma