První pomoc při bolesti hlavy

Trápí Vás bolest hlavy? Příčin může být hned několik, my Vám přinášíme několik tipů a návodů na cvičení, která by Vám mohla od akutní bolesti pomoci. Tyto návody můžete vyzkoušet sami doma bez pomoci druhé osoby. 

Bolest hlavy může mít buď psychické nebo tělesné příčiny. K nejčastějším příčinám patří nedostatečné množství tekutin v těle. Další z častých příčin je bolest od krční páteře. Zablokovaná krční páteř a ztuhlé šíjové svalstvo mohou vyvolat poměrně intenzivní bolest hlavy. Zde přinášíme několik cviků které by Vám od bolesti hlavy mohly ulevit. 

NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Cvičení, které je vhodné především k protažení a uvolnění svalů šíje. Cvičení je účinné např. při migrénách či nepříjemných bolestech hlavy. Tento cvik Vám dokáže pomoci od akutní bolesti, ale je rovněž výbornou prevencí blokací krční páteře.
Návody 2 - obrázek
Ukázka fyzioterapeutické metody pro uvolnění svalů přední strany šíje, při které dochází k relaxaci svalů krku a k úlevě v oblasti hrdla.
Návody 3 - obrázek
Přinášíme Vám návod, jak si můžete sami pomoci při ztuhlosti šíje. Těmito cviky efektivně uvolníte svaly v oblasti šíje, zad, svalů kolem lopatek a krátkých extenzorů hlavy a krku. Cvičení je vhodné provádět např. v případě migrén a tolik nepříjemných bolestí hlavy.

Doporučujeme: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi konkrétní příčiny problému (symptomů) svého zdravotního stavu. V případě nejasností kontaktujte fyzioterapeuta, nebo rehabilitačního lékaře. Některé cviky Vám při špatném výběru mohou zdravotní stav zhoršit!

Články o zdraví
Hledáme fyzioterapeuty
Pomoc obětem nehody