Cviky pro aktivaci středu těla s pomůckou

Zde naleznete návody na cvičení pro aktivaci středu těla s pomůckami jako je například gymball, balanční podložka BOSU či Flowin.

 

NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Cvik pro posílení středu těla, uvolnění beder a stabilizaci páteře.
Návody 2 - obrázek
AKRÁLNÍ KOAKTIVAČNÍ TERAPIE: Vzpěr a stabilizace o kořeny rukou a pat vsedě na balanční podložce.
Návody 3 - obrázek
AKRÁLNÍ KOAKTIVAČNÍ TERAPIE: Vzpěr z nákroku do stoje pomocí židle
Návody 4 - obrázek
Cvičení pro posílení hlubokého stabilizačního svalstva páteře a trupu a posílení zádových svalů.
Návody 5 - obrázek
Cvičení pro rozehřátí pohybového systému před cvičením, posílení svalů dolních končetin, pánve a břicha, zpevnění hlubokých stabilizačních svalů páteře a zlepšení koordinace svalové aktivity.
Návody 6 - obrázek
Cvik vhodný pro posílení svalů ramen a trupu, hýžďových svalů, svalů kyčelních kloubů a pánve, zpevnění břišní stěny a hlubokých břišních svalů a zlepšení stability trupu.
Návody 7- obrázek
Cvik pro posílení hlubokého stabilizačního svalstva páteře a trupu, zlepšení rovnováhy a koordinace a stabilizace kloubů dolních končetin.
Návody 8 - obrazek
Cvik vhodný pro posílení svalů ramen, trupu a pánve a zpevnění břišní stěny a hlubokých břišních svalů.
Návody 9 - obrazek
Tento cvik podporuje aktivitu Vašich hluboko uložených svalů podél páteře. Provádějte při bolestech zad, u vadného držení těla (skolióza), pro posílení mezilopatkových svalů, svalů paží, trupu, dolních končetin, hýždí a břišní stěny.

Doporučujeme: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi konkrétní příčiny problému (symptomů) svého zdravotního stavu. V případě nejasností kontaktujte fyzioterapeuta, nebo rehabilitačního lékaře. Některé cviky Vám při špatném výběru mohou zdravotní stav zhoršit!

Články o zdraví
Hledáme fyzioterapeuty
Pomoc obětem nehody