Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
Volejte od 7:00-19:00

Reflexní masáž

Reflexní masážní terapie je tisíce let stará léčebná metoda pocházející z východní Asie. Tato technika je postavená na stimulaci tzv. reflexních bodů rozmístěných po celém našem těle. Každá z těchto oblasti je propojena s jinými, více či méně vzdálenými částmi těla. Pomocí speciálních hmatů a tlaků vyvíjených na jednotlivé reflexní body na těle můžeme působit nejen lokálně, ale také ovlivňovat vzdálené, avšak související oblasti.

V rámci masáže můžete očekávat:

Pozn.: Po klinknutí na obrázek se dozvíte více informací. 

Pro zobrazení klikněte na Cookies

Principy reflexní terapie 

Základem reflexní terapie je rozdělení lidského těla na reflexní zóny a určení reflexních bodů, po jejichž stlačení dochází k utlumení bolesti a k obnovování přirozených a správných funkcí postižených orgánů.

Využít se dají reflexní body po celém těle, ale nejčastěji se jedná především o ty nacházející se na ploskách nohou, tedy na našich chodidlech. Poměrně časté je také působení na reflexní plochy umístěné na rukou, šíji, uších, zádech a v pánevní oblasti.

Reflexní terapie působí na změny prokrvení, ovlivnění napětí svalů a eliminace bolesti. Kromě těchto lokálních změn pak masáž podporuje přirozené odplavování škodlivých látek z organismu ven a naopak přísun těch chybějících, obranných zpátky do těla. Hlavním cílem reflexní terapie je celkové obnovení energie v těle a příznivé ovlivnění psychiky.

Jak masáž probíhá 

Na úvod by se mělo tělo připravit prostřednictvím správně provedeného reflexního uvolnění chodidel a odblokování krční páteře. Terapeut tak zjišťuje mimo jiné citlivost klienta.

Samotná reflexní masáž probíhá na sucho, bez použití masážních olejů. Obvykle se pracuje s klientem v poloze vleže na břiše či v sedě a pomocí speciálních hmatů se tlakem působí především na reflexní body chodidel, dlaní, zad, uší, popřípadě jazyka.

V případě reflexní masáže je obzvláště důležitá komunikace mezi terapeutem a klientem, při výskytu jakýchkoliv bolestí či nepříjemných pocitů je na místě zpětná vazba, aby mohla být velmi rychle odhalena příčina obtíží a ihned se začalo pracovat na jejím odstranění.

Reakce na reflexní terapii bývá dle našich zkušeností dvojího typu. Jedna část klientů se po terapii cítí nabitá energií a ta druhá naopak vyčerpaně a unaveně. Ovšem i negativní reakce může znamenat úspěch masáže. Obě reakce jsou důkazem toho, že se organismus probudil a započala jeho regenerace. Dalšími reakcemi na reflexoterapii mohou být: rýma, nespavost, bolest zubů, zažívací problémy, zkalená moč, kožní vyrážka, zvýšená potivost, dočasné zhoršení bolesti páteře po předchozím zlepšení, gynekologický výtok u žen. Nemusíte se však obávat, protože tyto projevy nejsou nijak závažné a obvykle brzy odezní.

Na závěr chceme připomenout, že nelze očekávat zlepšení zdravotního stavu a uzdravení ihned a pouze na základě absolvování jedné reflexní masáže. Může být prospěšná jako doplněk jiného léčebného postupu nebo pro urychlení zotavení. V závislosti na typu a stavu Vašich obtíží se vyplatí reflexní masáž několikrát opakovat.

Indikace

 • funkční, degenerativní a chronická revmatická onemocnění páteře a kloubů – bolesti zad a kloubů
 • poruchy prokrvení a funkčních onemocnění vnitřních orgánů
 • neplodnost
 • migrény a bolestí hlavy
 • problémy se spánkem,
 • poúrazové stavy
 • alergie
 • zažívací potíže

Kontraindikace 

 • akutní nachlazení (kašel, rýma, zvýšená tělesná teplota)
 • infekční onemocnění
 • zánětlivá onemocnění
 • kožní onemocnění
 • po transplantaci orgánů
 • opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek, akutní psychózy

Rozsah a doba terapie

Skladbu terapie určuje fyzioterapeut/masér na základě konzultace s klientem dle jeho přání a efektivity pro daný pohybový problém či účel masáže.

V případě hodinové služby, na Vás máme vyčleněno 60 minut. Dle přání klienta může být služba prodloužena. Součástí této doby délky služby je čas na vyplnění dotazníku (pokud jste nedorazili o 5 minut dříve a dotazník si již nevyplnili v recepci), odložení Vašich šatů a na konci terapie zápis terapie do karty nebo případné platby. Při délce služby např. 60 minut počítejte s přibližně 50 minutami času s terapeutem. V případě, kdy na terapii dorazíte později než na stanovený čas, bude Váš čistý čas s terapeutem kratší.

Při čerpání služby v netypických délkách (90 min., 120 min.) se čerpá poměrová část jednotek z předplacené karty.

V den masáže doporučujeme dbát na dostatečný příjem tekutin, proto se u nás ve FYZIOklinice můžete zdarma před i po terapii osvěžit teplými nebo studenými nápoji.

Ceník

Reflexní masáž 60min

Počet terapií Cena Cena za 1 terapii Ušetříte
1 terapie 750 Kč 750 Kč

Nákup terapií

 

Reflexní masáž 90min

Počet terapií Cena Cena za 1 terapii Ušetříte
1 terapie 1 125 Kč 1 125 Kč

Nákup terapií

 

Službu je možné nyní absolvovat u těchto terapeutů

Mgr. Alla Yukhymenko
Objednat
Objednat
Mgr. Oksana Sarabyn
Objednat
Objednat

Pozn.: Výsledky jsou individuální a závisí na jednotlivých predispozicích konkrétních osob. Výsledky v takových případech nemohou být garantované. Účinky masáže se mohou lišit podle individuálních dispozic klienta, charakteru jeho diagnózy a schopnosti klienta dodržovat režimová opatření, se kterými byl seznámen v rámci terapie. Tuto zdravotní masáž provádí masér nebo stážista, kdy za masáž odpovídá a odborným garantem je vedoucí fyzioterapeutka Mgr. Iva Bílková, Cert. MDT. Masáž nenahrazuje vyšetření u fyzioterapeuta, ale je vhodným doplňkem léčebného plánu.