Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
Volejte od 7:00-19:00

Relaxační masáž pro těhotné maminky

Těhotenská masáž je určená pro nastávající maminky a je koncipována tak, aby jim co nejvíce ulehčila s potížemi, které se pojí s tím, jak miminko postupně roste. Zklidňující masáž vhodná pro uvolnění přetížených svalů. 

V rámci masáže můžete očekávat:

Pozn.: Po klinknutí na obrázek se dozvíte více informací. 

Pro zobrazení klikněte na Cookies

Popis

Masáž je vhodná pro těhotné, které trápí napětí v bedrech, bolesti zad, vzrůstající tlak na vnitřní orgány, otoky dolních končetin. Působí na prokrvení svalů a odvádění přebytečné vody z těla, která se u těhotných ukládá mnohem více. Kromě tělesných benefitů, také velmi příznivě ovlivňuje psychiku a skrze celkové zklidnění a vyladění nastávající maminky také na miminko.

Je vhodná pro nastávající maminky od ukončeného I. trimestru, tj po 3. měsíci fyziologicky probíhajícího těhotenství. Je možné ji provádět každý týden, v době okolo termínu porodu dokonce každodenně, aby došlo k co možná nejlepšímu uvolnění zad, pánve a pánevního dna.

Masáž probíhá v příjemném a klidném prostředí s relaxační hudbou. Nastávající maminka při ní leží na lehátku na boku a masér používá speciální jemné hmaty uzpůsobené pro toto období, zaměřuje se přitom především na oblasti zad, pánve, krku a případně bříška.

Indikace 

  • od ukončeného prvního trimestru fyziologicky probíhajícího těhotenství
  • bolesti zad, napětí
  • otoky dolních končetin
  • únava

Kontraindikace 

  • během prvního trimestru těhotenství
  • rizikové těhotenství

V případě jakýchkoliv zdravotních omezení je nutné vhodnost masáže konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.

Na Vaši první návštěvu prosím přineste potvrzení od lékaře, že Vaše těhotenství není evidované jako komplikované či rizikové, že vývoj plodu je zdravý a nemáte stanovena žádná omezení, která by Vám zabraňovala absolvovat těhotenskou masáž, nebo můžete na recepci podepsat čestné prohlášení

Rozsah a doba terapie

Skladbu terapie určuje fyzioterapeut/masér na základě konzultace s klientem dle jeho přání a efektivity pro daný pohybový problém či účel masáže.

V případě hodinové služby, na Vás máme vyčleněno 60 minut. Dle přání klienta může být služba prodloužena. Součástí této doby délky služby je čas na vyplnění dotazníku (pokud jste nedorazili o 5 minut dříve a dotazník si již nevyplnili v recepci), odložení Vašich šatů a na konci terapie zápis terapie do karty nebo případné platby. Při délce služby např. 60 minut počítejte s přibližně 50 minutami času s terapeutem. V případě, kdy na terapii dorazíte později než na stanovený čas, bude Váš čistý čas s terapeutem kratší.

Při čerpání služby v netypických délkách (90 min., 120 min.) se čerpá poměrová část jednotek z předplacené karty.

V den masáže doporučujeme dbát na dostatečný příjem tekutin, proto se u nás ve FYZIOklinice můžete zdarma před i po terapii osvěžit teplými nebo studenými nápoji.

Ceny

Masáž pro těhotné maminky 60min

Počet terapií Cena Cena za 1 terapii Ušetříte
1 terapie 750 Kč 750 Kč

Nákup terapií

 

Masáž pro těhotné maminky 90min

Počet terapií Cena Cena za 1 terapii Ušetříte
1 terapie 1 125 Kč 1 125 Kč

Nákup terapií

 

Službu je možné nyní absolvovat u těchto terapeutů

Lucie Sýkorová
Objednat
Objednat
Dominika Horáková
Objednat
Objednat
Mgr. Alla Yukhymenko
Objednat
Objednat
Mgr. Oksana Sarabyn
Objednat
Objednat
MUDr. Oleksii Pavlenko
Objednat
Objednat
Jaroslav Pereverzev
Objednat
Objednat

Pozn.: Výsledky jsou individuální a závisí na jednotlivých predispozicích konkrétních osob. Výsledky v takových případech nemohou být garantované. Účinky masáže se mohou lišit podle individuálních dispozic klienta, charakteru jeho diagnózy a schopnosti klienta dodržovat režimová opatření, se kterými byl seznámen v rámci terapie. Tuto zdravotní masáž provádí masér nebo stážista, kdy za masáž odpovídá a odborným garantem je vedoucí fyzioterapeutka Mgr. Iva Bílková, Cert. MDT. Masáž nenahrazuje vyšetření u fyzioterapeuta, ale je vhodným doplňkem léčebného plánu.