Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
Volejte od 7:00-19:00

Redukce celulitidy

Redukce celulitidy pomocí radiální rázové vlny.

Popis

Celulitida neboli hyperlipotrofie je kosmetický neduh charakterizovaný přítomností „hrbolaté pokožky“, a to především v oblasti hýždí a stehen. Častěji se objevuje u žen. V tukové tkáni dochází ke zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které následně tlačí na povrch kůže. Nepružná vertikální vazivová tkáň se neprotahuje s okolní tukovou tkání, což vede ke vzniku charakteristických ďolíčků připomínajících kůru pomeranče. V těchto místech dochází k významnému omezení průtoku lymfatickým i cévním řečištěm.

Jak předcházet rozvoji celulitidy?

Přítomnost celulitidy je ovlivněna částečně geneticky a částečně vnějšími vlivy, např. skladbou stravy, množstvím pohybu a objemem přijatých tekutin v rámci dne. Preventivně lze zvýšit prokrvení postižených tkání např. přístrojovou nebo manuální lymfatickou drenáží či střídáním teplého a studeného proudu vody při sprchování. Vyšší prokrvení tkáně aktivuje cévní i lymfatický oběh. Chcete­-li tkáň stimulovat ještě účinněji, lze na povrch pokožky aplikovat radiální rázovou vlnu.

Jaký je průběh terapie?

Před ošetřením terapeutka aplikuje na kůži sonografický gel, který umožňuje proniknutí rázových vln pod její povrch. V místě dopadu rázových vln jsou narušena ložiska tuku a aktivovány metabolické procesy, které umožňují přirozenou redukci zadržovaných tukových buněk. Vlivem vypnutí vazivové tkáně (novotvorba kolagenu) dochází k vyhlazení „hrbolaté kůže“ a zmenšení obvodu ošetřovaných partií.

Jaká jsou léčebná doporučení?

Doporučujeme absolvovat 8–12 ošetření v časovém rozestupu 4–7 dní. Ideální je zkombinovat terapii rázovou vlnou s přístrojovou lymfodrenáží.

Kolik léčba stojí?

Cena terapie se odvíjí od počtu ošetřovaných oblastí. Náš základní přibližně 15 minutový balíček zahrnuje ošetření 1 partie. Svůj balíček si sestavíte sami dle počtu ošetřovaných partií. 

Každá z těchto položek představuje JEDNU ošetřovanou partii:

  • břicho

Každá z těchto položek představuje DVĚ ošetřované partie:

  • zadní strana obou stehen
  • přední strana obou stehen
  • hýždě

 

Ceník

Léčba celulitidy (1 partie)

Počet terapií Cena Cena za 1 terapii Ušetříte
1 terapie 1 000 Kč 1 000 Kč
10 terapií 9 000 Kč 900 Kč 1 000 Kč

Nákup terapií

 

Službu je možné nyní absolvovat u těchto terapeutů

 

Zdroj: LOHRER, Heinz, GERDESMEYER, Ludger. Multidisciplinary medical applications: Shock wave therapy in practice. Level10 Buchverlag Daniela Bamberg, Heilbronn, Německo. ISBN 978-3-9816095-0-9

Pozn.: Výsledky jsou individuální a závisí od jednotlivých predispozicí konkrétních osob. Výsledky v takových případech nemohou být garantované. Účinky kosmetických služeb se mohou lišit podle individuálních dispozic klienta, charakteru jeho diagnózy a schopnosti klienta dodržovat režimová opatření, se kterými byl seznámen v rámci terapie. Tuto službu provádí kvalifikovaná kosmetička.