Pomůžeme od bolesti
FYZIOklinika
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
FYZIOklinika Volejte od 7:00-15:00

PCR testování viru 3v1 (COVID-19, Chřipka, RSV)

Testujeme pomocí PCR testů přítomnost viru COVID-19, Chřipky (typu A/B) nebo virů RSV (typu A/B) ve Vašich slinách.

Prosíme volejte POUZE v nutných případech. Veškeré podstatné informace jsou uvedeny na této stránce. Děkujeme.

Otevírací doba odběrového místa:

ulice Machkova 1642/2, Praha 4, Jižní Město – Chodov. MHD stanice Mikulova Kontejner před budovou FYZIOkliniky (kontakt)

Upozornění: Testování přítomnosti virů Covid 19, chřipka A/B a RSV (respirační onemocnění) v těle provádíme pouze ve všední dny. Přítomnost viru Covid 19 testujeme i o víkendu.

 • Po - Pá: 7:15 - 12:30
 • So: 9:00 - 12:30

Výhody testování ve FYZIOklinice

 • CENA –⁠ PCR výsledek ještě stejný den pro samoplátce za nejnižší cenu v ČR a BEZ příplatku.
 • Testujeme 3v1 (3 viry zároveň) –⁠ Samoplátcům vyhodnotíme kromě viru Covid 19 i viry Chřipky a viry RSV
 • RYCHLOST – při odběru do 11:30 dodáme výsledky ten samý den
 • DOSTUPNOST – Praha 4, Jižní Město – Chodov. Snadné parkování
 • POHODLNOST – testujeme bez rezervace
 • BEZ BOLESTI – testujeme ze slin nebo hlenu

Ceník: 

Klient - na základě žádanky od Vašeho lékaře.Cena
PCR testování COVID-19 - Ze slin, Výsledek do večeraZDARMA
Klient - samoplátceCena                     
PCR testování 3v 1 : COVID-19*, Chřipka (typu A nebo B), Vir RSV - Ze slin, Výsledek do večera800 Kč

* V sobotu dostanete pouze výsledky na COVID-19. Pokud potřebujete výsledek i na Chřipku nebo RSV, stavte se u nás prosím v pracovní den.
* V odběrovém kontejneru přijímáme pouze platební karty
* Hotově je možné platit na recepci FYZIOklinika PŘED odběrem. Prosíme, přicházejte s respirátorem!

Cena pro samoplátce je konečná. Bez dalších příplatků získáte:

 • odběr vzorku
 • zpracování v laboratoři
 • mezinárodní vícejazyčný certifikát
 • Státní EU certifikát s QR kódem.

Platnost testu:

Platnost se počítá od okamžiku odběru vzorku, aktuálně je platnost 72 hodin od odběru. Pokud ve všední den stihneme odebrat vzorek do 11:30 dostanete od nás výsledky ještě týž den.

Odběr ze slin:

Odplivnete 1-1,5 cm slin do zkumavky. Před odplivnutím doporučujeme si mírně odkašlat. Odběry jsou vhodné i pro testování malých dětí, které umí plivat (ne jen prskat :-) ).U dětí počítejte někdy s časovou rezervou a trpělivostí u odběru.

Podmínky provedení testu ze slin:

PCR test můžeme provést pouze v případě, že jste minimálně 30 minut před testem:

 • nejedl/a
 • nepil/a jakkoliv ochucené nebo slazené nápoje včetně čaje (můžete pít pouze čistou vodu), obzvlášť důležité je 60 min před testem nepít žádný nápoj s kofe
inem či alkoholem
 • neužil/a jakýkoliv prostředek s nikotinem (klasické i elektronické cigarety, apod.).
 • nežvýkal/a, nečistil/a si zuby, nepoužil/a ústní vodu
 • Prosíme nepoužívejte žvýkání kousku citronu těsně před testem s cílem si vyrobit více slin :-) Pokud potřebujete, citron si v puse pouze představujte. Funguje to skvěle!
 • Užití zmíněných látek přímo blokuje provedení testu.

  Výsledek testu:

  Při odběru vzorku ve všední den a v sobotu do  11:30* dostanete výsledky stejný den do konce dne (20:00-24:00). 

  Při odběru vzorku po 11:30 dostanete výsledky následující den do konce dne (20:00-24:00).

  Vzorky odebrané v sobotu po 11:30 a v neděli během celého dne odchází do laboratoře následující pracovní den a je potřeba počítat s časem získání výsledku až v pondělí mezi 20:00- 24:00.

  Získáte:

  • Státní certifikát zdarma si stáhnete na této stránce
  • Státní certifikát je v českém a anglickém jazyce, obsahuje QR kód a platný pro všechny země EU.
  • Máte-li potíže se stažením státního certifikátu, zkontrolujte/upravte si zadaný email na této stránce
  • Laboratoř ZDARMA zasílá na email MEZINÁRODNÍ certifikát platný celosvětově.
  • Obsahuje číslo cestovního dokladu a místo narození - prosíme, kontrolujte si při zadání údajů v odběrovém místě evidovaná data, pro kontrolu Vám také chodí do emailu a do SMS.

  UPOZORNĚNÍ
  Výsledek testu může vyjít nejen POZITIVNÍ, či NEGATIVNÍ, ale také:

  • HRANIČNÍ - tento výsledek znamená, že laboratorní analýza zjistila přítomnost viru, pouze ale ve velmi malém množství. Z toho nelze přímo určit, zda jste byli nemocí COVID-19 opravdu nakaženi, nebo se s virem pouze okrajově setkali, a tím pádem není jednoznačné zda máte dostatečné množství protilátek, abyste byli v ochranné lhůtě. Po obdržení tohoto výsledku byste se měli považovat za pozitivního a kontaktovat svého obvodního lékaře či nejbližší hygienickou stanici pro vystavení žádanky pro opakovaný PCR test, který je plně hrazený státem. Až tento test určí, zda jste ve skutečnosti pozitivní, či negativní.
  • NEPRŮKAZNÝ - tento výsledek znamená, že laboratoř nebyla schopna vyhodnotit Váš vzorek. Nejčastější důvod k tomuto výsledku je špatné provedení odběru (buď nedostatek slin, či nedodržení podmínek pro odběr - 30min před odběrem bez konzumace jídla/kávy/tabáku). V případě, že Vám vyjde tento výsledek, Vám je vystavena žádanka na test opravný a můžete se hned otestovat znovu.

  Upozornění právní odpovědnosti:

  Pokud splňujete aktuální podmínky, PCR testy jsou pro vás zdarma (jsou uhrazeny pojišťovnami pro osobu pojištěnou u české zdravotní pojišťovny). Odpovědnost splnění této podmínky nese každá testovaná osoba, nebo zákonný zástupce testovaných nezletilých osob. Každý test a jeho výsledek je ukládán do státní databáze pojištenců. Rádi bychom Vás upozornili, že pokud vyčerpáte větší počet testů, než je hrazených ze zdravotního pojištění, bude po Vás následně požadována úhrada všech nákladů s provedením odběru, testu, a budete muset navíc uhradit poplatek 500kč za zbytečnou administrativní práci. V případě, kdy se rozhodnete neuhradit tyto marné náklady, bude případ řešen soudně podle platných zákonů.

  Neodpovídáme za právní následky nebo jakékoliv Vaše ekonomické ztráty v případech, kdy výsledek testu po odběru Vašeho biologického vzorku vyjde "Pozitivní" nebo "Hraniční". Stejně tak se zříkáme odpovědnosti v případech, kdy výsledek vyjde jako „Neprůkazný“ a Vy tak budete muset podstoupit nový odběr, který se bude muset znovu vyhodnotit (a neobdržíte tak výsledek testu v původním termínu). Neodpovídáme ani v případech, kdy se zpracování výsledku zdrží např. z důvodu zpoždění v dopravě, nebo v případě technického problému na straně naší, nebo naší smluvní laboratoře. Neodpovídáme dále ani za nedodání výsledku testu včas ani v případech, kdy jste nedostali očekávaný výsledek testu a nesdělili jste nám tuto informaci do 12 hodin od předpokládaného termínu přijetí výsledku testu. Aby se předešlo jakýmkoliv škodám na Vaší straně, důrazně Vám doporučujeme, abyste s těmito eventualitami počítali už při plánování odběru vzorků (brali v potaz naši aktuální pracovní dobu a dostupnost testovacích kapacit). Doporučujeme, abyste na odběr vzorku přišli v dostatečném předstihu před naplánovanou cestou, na které potřebujete mít negativní výsledek PCR vyšetření. Upozorňujeme na možnost zřídit si u pojišťoven připojištění storna zájezdu nebo storna letenky pro případ nepředložení negativního PCR testu. Tím můžete odvrátit skutečně vysoké škody v případě pozitivního nebo neprůkazného testu. Chápeme, že pro Vás jsou tyto situace velice těžké. Ve všech těchto případech ale nemůžeme být odpovědní za změny Vašich plánů, nebo za ekonomické ztráty a škody vzniklé z důvodu neočekávaného výsledku Vašeho testu. Naše služby čerpáte ve standartu "tak-jak-jsou". Nejsme pojišťovna, nemůžeme Vám bohužel garantovat uskutečnění Vašich plánů, které mohou být na zpracování výsledku PCR testu navázány. Věřte, že děláme vše pro to, aby z naší strany k žádným zdržením nedocházelo, nebo alespoň aby se jejich výskyt minimalizoval. S tímto mentálním nastavením pracují všichni naši kolegové ve skupině FYZIOklinika. Děkujeme za pochopení.