Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
Volejte od 7:00-19:00

Nabídka exkurzí pro školy a školky

Pro ZŠ první stupeň a MŠ organizujeme v našem centru EDUKATIVNÍ EXKURZI na témata LIDSKÉ TĚLO.
Pestrý program sestavujeme podle věkové skupiny dětí.
Akce je velmi dobře hodnocena jak pedagogy, dětmi, tak i jejich rodiči.

Program exkurze

V rámci našeho programu:

  • Přímo sami na sobě si děti vyzkouší jak kosti, vazy, kloubní pouzdra a svaly v lidském těle vypadají a jak se tkáně pohybují. Děti uvidí peristaltiku střev nebo pohyb srdečního svalu. Použijeme k zobrazení diagnostický ultrazvuk, který není invazivní, ale běžně se používá jako zobrazovací metoda. Povíme si, co vše nám může ultrazvuk zobrazit?
  • Děti se dozví spoustu užitečných informací a poznatků o lidském těle, jeho stavbě, vývoji a růstu kostí a fungování těla prostřednictvím různých připravených materiálů a pomůcek
  • Dozví se, co se děje v těle, když si něco zlomíme a jak se zlomenina může hojit? Jak vypadá po zhojení?
  • Děti se seznámí se s fungováním přístrojů a technik používaných k fyzioterapii ve FYZIOklinice, mezi něž například patří: Rázová vlna, Posturomed a nejrůznější cvičební vybavení. Dozví se kdo to je Fyzioterapeut, co musí umět, aby mohl lidem pomáhat v léčbě?
  • Dětem zodpovíme všechny jejich zvídavé otázky vztahující se k lidskému tělu a pokud vyjde čas, tak si zacvičíme a protáhneme záda.

Nejedná se tedy jen o pouhou klasickou přednášku, ale vše je názorně vysvětleno a předvedeno prostřednictvím ukázek formou vhodnou k věku dítěte.

Dětem bývá tento přístup předávání informací velmi blízký.

Daří se nám metodou interaktivní přednášky plně upoutat jejich pozornost a poskytnout jim prostor i pro jejich dotazy. Přednášku vede vedoucí fyzioterapeut Mgr. Iva Bílková, Cert. MDT

  

Máte zájem?

Pokud se chcete i Vy zúčastnit podobné exkurze, dejte nám vědět o svém zájmu prostřednictvím tohoto formuláře: 

Kontaktní formulář:

Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na spolupráci.