Pomůžeme od bolesti
FYZIOklinika
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
FYZIOklinika Volejte od 7:00-15:00

Beseda se žáky ZŠ a MŠ o canisterapii

Seznámení s canisterapií, ukázky výcviku psa, vzdělávací úkol přizpůsobený věku dětí, závěrečný reflektivní dialog.

Program besedy

 • Seznámení s canisterapií – co to vlastně canisterapie je? K čemu se pes používá? Z čeho musí pes složit zkoušky a jak probíhají? Dají se pro léčbu zvířátkem využít i jiná zvířata? Jaká zvířátka a jak takovým terapiím říkáme (např. hipoterapie, felinoterapie, caviaterapie…)? Na besedy bereme i myšky a křečky, u kterých máme jistotu, že nekousnou.
 • Ukázky výcviku psa – fenka chodí na cvičák mezi normální psy, je velmi poslušná. Je hodná, milá, dítěti neublíží, je opravdu velmi tolerantní. Kromě klasických povelů umí například i povely typu „tancuj“ nebo „plaz se“, povely prostřednictvím posunků, legrační hlouposti jako „zamávej“, nebo se děti diví, že umí i anglicky – „low five“, „high five“.
 • Děti mohou psa pochovat, pohladit, dát mu povel nebo si vyzkoušet polohování.
 • Vzdělávací úkol přizpůsobený věku dětí – například pro děti ZŠ úkol z matematiky: „Vypočítej, kolik tlapek mají 4 psi.“ nebo „Kolik drápků má 7 pejsků?“ Zde si děti prohlédnou a ohmatají psí drápky a zjistí, že na předních tlapkách mají 5 drápků a na zadních jen 4. Samy pak musí logicky dojít ke správnému výsledku. Příklad úkolu pro děti z MŠ: v pracovním listu dítě vymalovává např. žlutě ouško namalovaného pejska (dostane pokyn) a kdo má hotovo jako první může dát povel a odměnu psovi, nebo dítě dostane povel, aby dalo psovi 2 čtverečky sýra do modré misky, nebo trojúhelník sýra z levé ruky apod. Podporujeme tím kognitivní funkce CNS.
 • Jak se děti mají k pejskovi chovat, jak číst jeho mimiku. Jak poznat, jestli si chce pejsek s námi hrát, je unavený, rozzlobený… Seznámení s plemenem psa. K čemu a kdy byl vyšlechtěný.
 • Závěrečný reflektivní dialog – zopakujeme si, co jsme se dozvěděli.

Nejedná se jen o pouhou klasickou přednášku, ale vše je názorně vysvětleno a předvedeno formou přizpůsobenou věku dětí.

Dětem bývá tento přístup předávání informací velmi blízký. Daří se nám metodou interaktivní přednášky plně upoutat jejich pozornost a poskytnout prostor i pro jejich dotazy.

Stává se, že některé z dětí má obavy ze psa, holčičky mívají i z myší. Po přednášce tyto obavy jsou buď odbourané (byla-li fobie menší) nebo dítě může říci, že např. tohoto konkrétního pejska se už nebojí. I to je velký úspěch.

Alergií dětí na psí srst se nemusíte obávat. Toy Pudl, se kterým canisterapii provozujeme, nemá srst, ale vlasy, které se musí pravidelně stříhat.

Má-li některé z dětí alergii na myší a křeččí srst, prosím hlaste tuto skutečnost předem a zvířátka nebudeme brát s sebou.

A co si o canisterapii myslí žáci ZŠ? Přečtěte si ZDE>>

Máte zájem?

Můžete přijet s dětmi buď Vy za námi, nebo my přijedeme k Vám (Praha a blízké okolí). Pokud se chcete i Vy zúčastnit podobné exkurze, dejte nám vědět o svém zájmu prostřednictvím tohoto formuláře: 

Kontaktní formulář:

Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na spolupráci.

Podmínky:

 • Dohodnutá terapie, přednáška… proběhne v termínu a čase podle dohody mezi poskytovatelem služby a klientem (MŠ, ZŠ, domovem důchodců atd.) prostřednictvím e-mailu bilkova@fyzioklinika.cz
 • Besedy a terapie se může účastnit jen zvíře, které je v dobrém psychickém a zdravotním stavu. Dobrým zdravotním stavem psa se rozumí dobrá fyzická kondice (zdravě vyhlížející srst, bez kožního poranění, bez výtoku z očí, uší a čenichu, čistý řitní otvor). Dobrý psychický stav: pes při práci musí být veselý a ochotný spolupracovat. Jakýkoli projev únavy (nadměrné drbání, zívání, čenichání…) je důvodem pro ukončení terapie či besedy. Chráníme tím psychickou kondici psa před vyhořením.
 • Klient ručí za to, že se terapie neúčastní jedinec trpící alergií na zvířecí srst, respektive tuto skutečnost ohlásí předem (není třeba se obávat alergie na psa, neboť Toy Pudl nelíná, nosíme s sebou ale myši a křečky, na něž alergie může být).

Zrušení terapie/besedy/školení ze strany poskytovatele služby:

 • Vyhrazujeme si právo zrušit návštěvu ze zdravotního důvodu psa či psovoda/přednášejícího.
 • Zrušení bude oznámeno e-mailem nejpozději 24 hodin předem, v kratším termínu na dohodnuté telefonní číslo klienta.
 • Tato návštěva bude po dohodě obou stran přeložena na nejbližší možný termín.
 • V případě nemožnosti náhradního termínu bude vráceno 100 % uhrazené částky.

Zrušení aktivity ze strany klienta:

 • Prosíme o informaci co nejdříve: e-mailem alespoň 24 hodin předem, v kratším termínu na telefon 606 404 804.
 • Tato návštěva bude po dohodě obou stran přeložena na nejbližší možný termín.

Cena lekce

Edukativní lekce 60 min. – 1600 Kč + DPH 21%

 • Cena obsahuje pracovní listy pro děti, dojezd, garanci, že je pes zdravý, čipovaný a čistý. Samozřejmostí je péče o srst psa, veterinární kontroly, kvalitní strava, kontinuální výcvik a práce se psem.