Posilovací guma elastiband

Tato posilovací guma je vhodná pro strečink, rehabilitaci i celkové posílení těla. S gumou je možné posilovat ruce, prsa, záda, ramena, břicho i hýždě.

Cvičení je vhodné například pro lidi se sedavým zaměstnáním, kteří nejsou zvyklí se sportu či jiné fyzické aktivitě pravidelně věnovat. Při cvičení se napínají svalová vlákna, která jsou nezbytná k pohybu a správnému držení těla.

NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Tento cvik je primárně určen k posílení svalů stehen. Díky stoji na jedné dolní končetině zároveň pracujete na zlepšování vaší rovnováhy a stabilizaci kloubů stojné dolní končetiny.
Návody 2 - obrázek
Cvik je určen pro napřímení páteře. Rovněž pomáhá zapojovat svaly paže, pletence ramenního a trupu ve správném pořadí a díky odporu gumy dochází zároveň k jejich posilování.

Doporučujeme: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi konkrétní příčiny problému (symptomů) svého zdravotního stavu. V případě nejasností kontaktujte fyzioterapeuta, nebo rehabilitačního lékaře. Některé cviky Vám při špatném výběru mohou zdravotní stav zhoršit!

Články o zdraví
Hledáme fyzioterapeuty
Pomoc obětem nehody