Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
Volejte od 7:00-19:00

Patní ostruha

Otázka

Šťastný a zdravý nový rok!

Mám následující problém: v loňském roce mě začala bolet pata na pravé noze, dg na patním hrbolu je horní a dolní ostruha. Absolvovala jsem 5x rázovou vlnu (ne bodovou). Poté mě začala bolet i levá noha, dg i na PC totéž,  pro neustálé bolesti jsem proto absolvovala na obou patách tzv. trojkombinaci (magnet, laser a ultrazvuk). Bolesti až dosud samoléčím masážemi pomocí Voltarenu f., Fastum gelu a teď  momentálně kostivalovou mastí. Když nevycházím pár dní ven, nastává zklidnění. Když jsem teď  byla ve městě, je to opět velmi bolestivé. Jak mám postupovat, dle Vašeho mínění, účinně dál? Z diskuse na internetu vím, že je to téměř neřešitelný problém u určité části ostruhářů. Jsem ročník 1942 a žádná fňukna, a mám maximální vůli problém vyřešit.

Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

máme velice dobré výsledky terapií rázovou vlnou. Využíváme moderní přístroj na tzv. fokusovanou rázovou vlnu (bodovou) i radiální rázovou vlnu, které v terapii patní ostruhy úspěšně kombinujeme. Takže Vám určitě doporučuji vyzkoušet i tuto kombinaci.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.