Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
Volejte od 7:00-15:00

Anna Dušková

"Měla jsem dlouhodobě vážné problémy s úponem zadního stehenního svalu, které mi vůbec nedovolovaly zaujmout pozici v Biellmann piruetě. S těmito bolestmi mi jinde nedokázali pomoci. Začala jsem navštěvovat paní Mgr. Bílkovou z FYZIOkliniky a nebýt fyzioterapie s ní kombinované s fokusovanou rázovou vlnou, skončila bych s krasobruslením, které mě velmi baví." Anna Dušková

Kdo je Anna Dušková

Anna se narodila v roce 1999 v Lysé nad Labem. Krasobruslení jí imponuje od útlého dětství, a proto s upřímným nadšením začala bruslit již v 5 letech v Nymburce. Když se prokázal její nesporný talent a nadšení pro krasobruslení, začala trénovat u paní Markéty Procházkové v oddílu USK Praha (Univerzitní svaz krasobruslařů) a nyní trénuje pod vedením paní Evy Horklové, taktéž z USK Praha.
Díky výbornému vedení, podpory své maminky a vlastní neochvějné píli dosáhla možnosti reprezentovat ve velmi nízkém věku Českou republiku.

Čeho Anna dosáhla?

  • Anna je členem VSC MŠMT ČR - Vysokoškolské sportovní centrum Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.
  • Českou republiku opakovaně reprezentuje jak v kategorii sportovní dvojice (s Martinem Bidařem), tak i v kategorii sportovní jednotlivec.
  • Anně patří titul 6 násobné Mistryně České republiky v kategoriích sportovní dvojice a sportovní jednotlivec (kategorie Žáci 2011, 2012, Junior 2013, 2014).
  • V roce 2013 získala Zlatý Oříšek v soutěži dětských talentů
  • Získala zlatou medaili na VI. Zimních Olympijských hrách dětí a mládeže 2014
  • Na mistrovství světa 2014 v kategorii Junior, sportovní dvojice v Sofii získala s partnerem 10. místo
  • 6.-7. února 2015 na Mistrovství juniorů v Plzni zvítězila a stala se tak Mistryní juniorů České republiky
  • 10.12.2015 Česká reprezentace při finálové soutěži juniorské Grand Prix 2015 ve španělské Barceloně. Ve volné jízdě zajeli Anna Dušková s Martinem Bidařem fantasticky. Předvedli všechny obtížné prvky (sólový 3T a trojkombinaci 2A+2T+2T, odhazovaný 3S a 3Lz a především exkluzivní 3 twistovaný lutz). Výborně zvládli i všechny neskokanské prvky, navýšili obtížnost zvedaných figur a opět si posunuli maximum ve volné jízdě na úctyhodných 106,55 bodu. To samozřejmě znamenalo i životní maximum za součet obou známek obou programů a pokoření hranice juniorské extratřídy 160 bodů. Konečným součtem 162,33 bodu se posunuli ze třetího na druhé místo konečného pořadí a vybojovali tak ve finále Juniorské Grand Prix stříbrné medaile.
  • 1. místo na Mistrovství světa Juniorské kategorii sportovních dvojic, Debrecen 3/2016 zajeli bez jediné vážnější chyby se sólovými 3T a trojkombinací 2A+2T+2T, parádním trojitým Twistem, odhozeným 3S a 3Lz ve druhé půlce jízdy! K tomutradičně výborné zvedačky a ostatní prvky. To vše pak znamená posun osobního rekordu ve volné jízdě na 117,11 bodu s komponenty přes 7 bodů a hlavně pokoření hranice evropské seniorské extratřídy v celkovém hodnocení se ziskem 181,82 bodu.

V čem Anně pomáhá FYZIOklinika?

V důsledku každodenního velmi náročného tréninku dochází přirozeně k přetížení některých svalových skupin. Anně pomáháme vyrovnat se s fyzicky velmi náročným tréninkovým programem. Naším cílem je pomáhat ve vývoji drobného těla tak, aby důsledky nadměrné fyzické zátěže byly pokud možno minimální. Anna tak může podávat výborné výkony a dělat radost sobě i svým blízkým.