Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
Volejte od 7:00-19:00

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je terapeutická technika, kdy terapeut jemným tlakem ruky provádí konkrétní hmaty jimiž dochází k uvolnění lymfy a jejímu dalšímu posunu z mezibuněčného prostoru, přes kapiláry, mízní cévy, uzliny a následně nasátí lymfy do krevního řečiště, kdy hlavní mízovod ústí do horní duté žíly v blízkosti srdce.

Při manuálně vedené lymfodrenáži je možné, po domluvě s terapeutem, provádět techniku lymfodrenáže maximálně citlivě, a vyhnout se místům kde je její aplikování nepříjemné, nebo ze zdravotních důvodů nevhodné.

Tato služba je prováděna fyzioterapeutem, nikoliv masérem.  

V rámci terapie můžete očekávat:

Pozn.: Po klinknutí na obrázek se dozvíte více informací. 

Pro zobrazení klikněte na Cookies

Co můžete očekávat?

Co s sebou

V rámci terapie budete jen ve spodním prádle. Ženám doporučujeme rozepínací podprsenku vzadu a tanga případně kalhotky. Mužům doporučujeme slipy nebo tanga. 

Manuální otevírání spádových uzlin

Součástí terapie je vždy manuální otevírání spádových uzlin:

  • na krku,
  • v záhlaví,
  • v okolí uší,
  • pod a nad klíční kostí.

Něco navíc

  • Pro zvýšení efektu terapie Vám při každé terapii nabídneme nápoj. Pitný režim musí být během terapií důsledně dodržován. Zrychlení cirkulace lymfy může způsobit pocit žízně a při nedostatku vody v organismu se mohou vyskytnout nežádoucí účinky, jako je např. bolest hlavy, hučení v uších, únava, závrať atd. Prosím, dodržujte, pitný režim i přes den. Optimálně byste měli v den terapie vypít 3–4 l tekutin.
  • Součástí vybraných předplacených karet (viz. nabídka níže) je rovněž vstup na libovolnou skupinovou lekci dle naší nabídky.

Rozsah a doba terapie

Skladbu terapie určuje fyzioterapeut/masér na základě konzultace s klientem dle jeho přání a efektivity pro daný pohybový problém či účel masáže.

V případě hodinové služby, na Vás máme vyčleněno 60 minut. Dle přání klienta může být služba prodloužena. Součástí této doby délky služby je čas na vyplnění dotazníku (pokud jste nedorazili o 5 minut dříve a dotazník si již nevyplnili v recepci), odložení Vašich šatů a na konci terapie zápis terapie do karty nebo případné platby. Při délce služby např. 60 minut počítejte s přibližně 50 minutami času s terapeutem. V případě, kdy na terapii dorazíte později než na stanovený čas, bude Váš čistý čas s terapeutem kratší.

Při čerpání služby v netypických délkách (90 min., 120 min.) se čerpá poměrová část jednotek z předplacené karty.

V den masáže doporučujeme dbát na dostatečný příjem tekutin, proto se u nás ve FYZIOklinice můžete zdarma před i po terapii osvěžit teplými nebo studenými nápoji.

Ceník

Lymfodrenáž manuální 60min

Počet terapií Cena Cena za 1 terapii Ušetříte
1 terapie 1 400 Kč 1 400 Kč
3 terapie 3 900 Kč 1 300 Kč 300 Kč

Nákup terapií

 

Lymfodrenáž manuální 90min

Počet terapií Cena Cena za 1 terapii Ušetříte
1 terapie 2 100 Kč 2 100 Kč
3 terapie 5 850 Kč 1 950 Kč 450 Kč

Nákup terapií

 

Lymfodrenáž manuální 120min

Počet terapií Cena Cena za 1 terapii Ušetříte
1 terapie 2 800 Kč 2 800 Kč
3 terapie 7 800 Kč 2 600 Kč 600 Kč

Nákup terapií

 

Službu je možné nyní absolvovat u těchto terapeutů

Bc. Karolina Rathová
Objednat
Objednat
Bc. Barbora Mátlová
Objednat
Objednat
Martina Ulčová, DiS.
Objednat
Objednat
Bc. Tereza Pavlovská
Objednat
Objednat
Mgr. Oksana Voron
Objednat
Objednat

Pozn.: Výsledky léčby jsou individuální a závisí na jednotlivých predispozicích konkrétních osob. Výsledky v takových případech nemohou být garantované. Povinnou součástí 1. návštěvy klienta je provedení komplexního kineziologického vyšetření, které umožní pochopení vzájemných souvislostí klientova problému. Toto vyšetření provádí podle zákona o zdravotních službách 372/2011 Sb. a v souladu s relevantními vyhláškami univerzitně vzdělaný fyzioterapeut.