Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
Volejte od 7:00-19:00

Kombinovaná klasická masáž s lávovými kameny

Kombinace klasické masáže a masáže lávovými kameny. Masáž lávovými kameny využívá účinku tepla, které se z kamenů při masáži uvolňuje, prohřívá masírované partie a tím přispívá k jejich relaxaci. Obzvláště oblíbená je v chladnějších obdobích.  

V rámci masáže můžete očekávat:

Pozn.: Po klinknutí na obrázek se dozvíte více informací. 

Pro zobrazení klikněte na Cookies

Popis

Lávové kameny jsou vyhlazené oblázky čediče, což je nerost vulkanického původu. Tyto kameny mají výjimečnou schopnost tepelné kapacity, jsou schopny teplo dlouho držet a pomalu jej uvolňovat.

Díky uvolňovanému teplu dochází k rozšíření krevních kapilár (drobné cévy) v kůži, podkoží a svalech a tím i k jejich intenzivnímu prokrvení. Následkem toho dochází k odplavení odpadních látek buněčného metabolismu. Zároveň umožňuje větší přísun kyslíku, živin a energie a dochází k posílení obranyschopnosti.

Hlavními účinky masáže jsou:

 • fyzická relaxace - snížení napětí svalů, kloubních pouzder, zmírnění svalových křečí a snížení bolestivosti kloubů
 • psychická relaxace - snížení nervozity, nespavosti, zvýšení odolnosti vůči stresu
 • kosmetický efekt - příznivě působí při léčbě celulity (obecně známá jako celulitida)

Jak masáž probíhá

Masáž lávovými kameny se využívá buď jako samostatný druh masáže, nebo v kombinaci s klasickou masáží, případně jako předehřívací a uvolňovací prvek před jinými druhy masáží.

Masér kameny nahřívá ve vodní lázni ve speciální nádobě, která zajišťuje stálou teplotu mezi 45 až 55 °C. Z bezpečnostních důvodů musí masér vždy nejprve vzít každý kámen do ruky a až poté jej přiložit na tělo masírovaného klienta, aby nemohlo dojít k popálení klienta.

Na začátku masér zjišťuje tepelnou toleranci klienta vůči kamenům, přejíždí jimi rychlými pohyby po zádech či jiných částech těla klienta a sleduje, jak tělo reaguje. Po této přípravě následuje samotná masáž kameny. Dalším způsobem je jejich rozmístění po těle klienta, kde je masér nechá vždy určitou dobu působit.

Indikace

 • odstranění únavy po fyzické i psychické zátěži
 • regenerace organismu
 • odstranění svalového napětí a bolesti např. při stereotypní práci a nedostatečné pohybové aktivitě
 • posílení imunitního systému

Kontraindikace 

 • diabetická neuropatie
 • akutní nachlazení (kašel, rýma, zvýšená tělesná teplota)
 • infekční onemocnění
 • zánětlivá onemocnění
 • kožní onemocnění
 • onkologické onemocnění
 • závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie apod.)
 • bezprostředně po jídle (1–2 hodiny)
 • opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek, akutní psychózy

Rozsah a doba terapie

Skladbu terapie určuje fyzioterapeut/masér na základě konzultace s klientem dle jeho přání a efektivity pro daný pohybový problém či účel masáže.

V případě hodinové služby, na Vás máme vyčleněno 60 minut. Dle přání klienta může být služba prodloužena. Součástí této doby délky služby je čas na vyplnění dotazníku (pokud jste nedorazili o 5 minut dříve a dotazník si již nevyplnili v recepci), odložení Vašich šatů a na konci terapie zápis terapie do karty nebo případné platby. Při délce služby např. 60 minut počítejte s přibližně 50 minutami času s terapeutem. V případě, kdy na terapii dorazíte později než na stanovený čas, bude Váš čistý čas s terapeutem kratší.

Při čerpání služby v netypických délkách (90 min., 120 min.) se čerpá poměrová část jednotek z předplacené karty.

V den masáže doporučujeme dbát na dostatečný příjem tekutin, proto se u nás ve FYZIOklinice můžete zdarma před i po terapii osvěžit teplými nebo studenými nápoji.

Ceník

Masáž lávovými kameny 60min

Počet terapií Cena Cena za 1 terapii Ušetříte
1 terapie 750 Kč 750 Kč

Nákup terapií

 

Masáž lávovými kameny 90min

Počet terapií Cena Cena za 1 terapii Ušetříte
1 terapie 1 125 Kč 1 125 Kč

Nákup terapií

 

Službu je možné nyní absolvovat u těchto terapeutů

Lucie Sýkorová
Objednat
Objednat
Jaroslav Pereverzev
Objednat
Objednat

Pozn.: Výsledky jsou individuální a závisí na jednotlivých predispozicích konkrétních osob. Výsledky v takových případech nemohou být garantované. Účinky masáže se mohou lišit podle individuálních dispozic klienta, charakteru jeho diagnózy a schopnosti klienta dodržovat režimová opatření, se kterými byl seznámen v rámci terapie. Tuto zdravotní masáž provádí masér nebo stážista, kdy za masáž odpovídá a odborným garantem je vedoucí fyzioterapeutka Mgr. Iva Bílková, Cert. MDT. Masáž nenahrazuje vyšetření u fyzioterapeuta, ale je vhodným doplňkem léčebného plánu.