Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
Volejte od 7:00-19:00

Baňková masáž

Klasická masáž v kombinaci s využitím baněk na prokrvení problémových partií. Při baňkové masáži se využívá techniky přikládání plastových baněk, jimiž se vytváří podtlak, který intenzivně stimuluje bolestivá místa nebo reflexní zóny. Využívá se zejména k odstranění bolestí svalů a kloubů, k regeneraci a pročištění organismu.

V rámci masáže můžete očekávat:

Pozn.: Po klinknutí na obrázek se dozvíte více informací. 

Pro zobrazení klikněte na Cookies

Popis

Je možné ji praktikovat samostatně nebo jako doplnění manuální masáže. Masér při ní přikládá baňky na jednotlivá místa, vytvoří podtlak, díky kterému baňka přilne k pokožce, nasaje ji dovnitř a tak intenzivně působí na stimulované místo.

Masér podle potřeby buď přikládá více baněk najednou a nechává je působit po určitou dobu a postupně je přemisťuje, nebo také může masírovat přímo jednotlivou baňkou tak, že vytvoří podtlak, lehce nasaje kůži a přisátou baňkou přejíždí po jednotlivých partiích. Zpočátku může být masáž nepříjemná, ale určitě by neměla bolet. Vzhledem k tomu, že při stimulaci pod tlakem dochází k silnému prokrvení, může se stát, že baňky zanechají stopy, které ovšem postupně vymizí. Z důvodu bezpečnosti na našem pracovišti nevyužíváme oheň a skleněné baňky, ale baňky plastové, či silikonové.

Indikace 

 • bolesti zad a kloubů
 • zvýšené svalového napětí, svalové spasmy
 • regenerace organismu
 • po distorzích, luxacích a frakturách
 • otoky, detoxikace lymfatického systému
 • migrény

Kontraindikace 

 • akutní nachlazení (kašel, rýma, zvýšená tělesná teplota)
 • infekční onemocnění
 • zánětlivé onemocnění
 • onkologické onemocnění
 • závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie apod.)
 • poruchy krevní srážlivosti a tenké vlásečnice
 • puchýře a ostatní kožní potíže, jako jsou ekzémy, alergie, bradavice, plísně a mateřská znaménka v místě aplikace
 • v prvních třech měsících těhotenství je zakázáno baňkovat oblast beder
   

Rozsah a doba terapie

Skladbu terapie určuje fyzioterapeut/masér na základě konzultace s klientem dle jeho přání a efektivity pro daný pohybový problém či účel masáže.

V případě hodinové služby, na Vás máme vyčleněno 60 minut. Dle přání klienta může být služba prodloužena. Součástí této doby délky služby je čas na vyplnění dotazníku (pokud jste nedorazili o 5 minut dříve a dotazník si již nevyplnili v recepci), odložení Vašich šatů a na konci terapie zápis terapie do karty nebo případné platby. Při délce služby např. 60 minut počítejte s přibližně 50 minutami času s terapeutem. V případě, kdy na terapii dorazíte později než na stanovený čas, bude Váš čistý čas s terapeutem kratší.

Při čerpání služby v netypických délkách (90 min., 120 min.) se čerpá poměrová část jednotek z předplacené karty.

V den masáže doporučujeme dbát na dostatečný příjem tekutin, proto se u nás ve FYZIOklinice můžete zdarma před i po terapii osvěžit teplými nebo studenými nápoji.

Ceník

Baňková masáž 60min

Počet terapií Cena Cena za 1 terapii Ušetříte
1 terapie 750 Kč 750 Kč

Nákup terapií

 

Baňková masáž 90min

Počet terapií Cena Cena za 1 terapii Ušetříte
1 terapie 1 125 Kč 1 125 Kč

Nákup terapií

 

Službu je možné nyní absolvovat u těchto terapeutů

Lucie Sýkorová
Objednat
Objednat
Dominika Horáková
Objednat
Objednat
Mgr. Alla Yukhymenko
Objednat
Objednat
MUDr. Oleksii Pavlenko
Objednat
Objednat
Jaroslav Pereverzev
Objednat
Objednat

Pozn.: Výsledky jsou individuální a závisí na jednotlivých predispozicích konkrétních osob. Výsledky v takových případech nemohou být garantované. Účinky masáže se mohou lišit podle individuálních dispozic klienta, charakteru jeho diagnózy a schopnosti klienta dodržovat režimová opatření, se kterými byl seznámen v rámci terapie. Tuto zdravotní masáž provádí masér nebo stážista, kdy za masáž odpovídá a odborným garantem je vedoucí fyzioterapeutka Mgr. Iva Bílková, Cert. MDT. Masáž nenahrazuje vyšetření u fyzioterapeuta, ale je vhodným doplňkem léčebného plánu.