Pomůžeme od bolesti
FYZIOklinika
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
FYZIOklinika Volejte od 7:00-15:00

Lymfomasáž pro posílení imunity

Otázka

Dobrý den,

v posledních dvou letech mám opakovaně zánět pravého oka, zánět nosních dutin a chřipku. Mám diagnostikován antigen HLA B25. Jsou pro mě vhodné Lymfatické masáže pro zvýšení imunity? Již téměř půl roku užívám Wobenzym (3 až 5 tablet 3x denně), bohužel zatím bez velkého úspěchu. Je mi 59 roků, nadváhu nemám, cvičím.

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

lymfodrenáže jsou pro Vás jistě vhodné jako prevence a posílení imunity právě pro diagnostikovaný antigen. 
Doporučuji Vám docházet na manuální lymfodrenáže obličeje, hlavy, šíje a zad. Kombinovat je můžete s přístrojovou či manuální lymfodrenáží dolních končetin.

Pro posílení imunity Vám doporučuji i sušený nezralý ječmen (prášek k rozpuštení ve vodě - nápoj) a tablety s mořskou řasou (viz prodejny zdravé výživy).

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.