Shiatsu masáž
Shiatsu a thajská masáž jsou terapeutické techniky, které používají znalosti tradiční východní medicíny. Provádí se bez použití emulzí, přes pohodlné bavlněné oblečení, na podložce na zemi za doprovodu tiché relaxační hudby.
Historie
Základy shiatsu vznikly před 5 000 let ve staré Číně. Svoji definitivní podobu a jméno tato masážní technika získala až ve 20. letech 20. století v Japonsku. Shiatsu v sobě spojuje několik postupů dohromady. Jedná se o masáž s prvky fyzioterapie, akupunktury (jehly se zde ovšem nepoužívají – jsou stimulovány reflexní body a akupunkturní dráhy) a harmonizace toku energie přikládáním dlaní terapeuta na „postižené“ diagnostické zóny.
Na rozdíl od klasické masáže klient leží na speciální masážní podložce (žíněnce/futonu). Základním cílem masáže je navodit pocit celkové relaxace a pohody.
Jak masáž probíhá?
Mezi používané techniky patří tlak prstů, přikládání dlaní, tepání, válení předloktí, vibrování, dynamické a kompenzační streče, trakce, hlazení, roztírání apod.
Terapie nepracuje pouze se svaly jako u klasické masáže, ale ovlivňuje a harmonizuje energii „čchi“ v meridiánech (akupunkturních či energetické dráhy lidského těla, kterými proudí životní energie člověka), vyrovnává energetický potenciál jednotlivých orgánů a odstraňuje energetické bloky, které způsobují bolesti a následně nemoci.
Shiatsu má mnoho výhod, včetně uvolnění svalového napětí, zlepšení cirkulace a podpory imunitního systému. Tato individuální masážní terapie klade důraz na komunikaci mezi masérem a klientem, což umožňuje přizpůsobit sílu tlaku dle potřeb a reakcí klienta, zajišťující tak co nejlepší terapeutický přístup.
Během Shiatsu masáže zůstává klient oblečený a terapie je přizpůsobena individuálním potřebám každého jedince. Díky své celostní povaze je Shiatsu oblíbenou metodou pro podporu celkového zdraví a pohody.
Kdy je Shiatsu masáž vhodná
Shiatsu může v rámci prevence předejít nemocem, nebo může významně pomoci při rekonvalescenci. Používá se také tam, kde lékařské přístroje žádné konkrétní onemocnění nenalezly a příčina je spíše psychosomatická. Shiatsu má pozitivní vliv na bolesti hlavy, zad a kloubů. Masáž odstraní ztuhlost svalů.
Díky komplexnímu působení má pozitivní vliv na podbřišek a pomáhá tak odstranit tzv. ženské problémy, dokáže zmírnit premenstruační napětí a bolesti kříže při menstruaci, pomáhá při neplodnosti žen i mužů a při problémech s kojením. Podporou funkce lymfatického systému pomáhá při prevenci vzniku cyst, při otocích a zadržování vody ve tkáních. Pomáhá při četných problémech zažívacího traktu, při zvýšené kazivosti zubů a lámavosti kostí.
Významný je pozitivní vliv na psychiku – pomáhá při podrážděnosti, stavech úzkosti, depresi, únavě či nespavosti. V neposlední řadě zvyšuje obranyschopnost organismu, posiluje funkci vnitřních orgánů a pomáhá při alergiích včetně astmatu.
V jakých případech je masáž vhodná?
- Únava, nespavost
- Bolesti pohybového aparátu, bolesti hlavy, bolesti kloubů a svalů
- Dýchací problémy, zažívací problémy
- Stres a deprese
- Fyzická i psychická zátěž
- Gynekologické potíže (menstruační poruchy, funkční neplodnost)
Terapeutické účinky
- Uvolňuje stresové napětí a psychickou zátěž – působí hluboce relaxačně
- Uleví od bolestivých stavů, odstraňuje bolesti zad, šíje a hlavy
- Stimuluje imunitní, hormonální a lymfatický systém
- Zlepšuje detoxikaci organismu
- Zvyšuje sebevědomí a soustředěnost
- Urychluje rekonvalescenci po dlouhých nemocech a úrazech
- Používá se tam, kde lékařské přístroje nemohou nalézt příčinu problémů a stav choroby je psychosomatický
Kdy masáž neprovádíme (kontraindikace)
- Akutní horečnatý stav, při akutních onemocněních, při infekčních chorobách
- Nádorové onemocnění (při masáži dochází ke zvyšování toku lymfy a krve, vzniká zde riziko tvorby metastáz)
- První trimestr těhotenství
- Osteoporóza
- Schizofrenie, při těžkých psychických poruchách
- Epilepsie
- Tři měsíce po operaci
- Křečové žily
- Akutní zhoršení chronických onemocnění (vysoký krevní tlak, diabetes)
Upozornění: V tuto chvíli nemáme na našem pracovišti terapeuta/maséra, který by touto metodou prováděl. Z tohoto důvodu není nyní možné se na terapii objednat. Vyzkoušejte některou jinou z nabízených masáží.
Doporučení FYZIOkliniky:
Pokud jste se rozhodli pečovat o své tělo a dopřát mu pravidelnou relaxaci, můžete si vybrat právě tu nejvhodnější masáž z naší široké nabídky na této stránce. Z našich fyzioterapeutických služeb, včetně služeb obsahujících využití rázové vlny, můžete využít nabídku na této stránce.
Nákup masáží můžete provést prostřednictvím našeho eshopu.
950 Kč
0 Kč
Cena včetně DPH
Volné termíny
Garance nejlepší ceny
Kompletní nabídka masáží ve FYZIOklinice:
Ve FYZIOklinice nabízíme masáže, které jsou skvělým způsobem, jak dosáhnout relaxace a uvolnění, ale také účinně pomáhají při léčbě bolesti. Naši maséři, či terapeuti nabízí různé druhy masáží včetně kombinace masáže s fyzioterapií. Tato nabídka umožňuje nejen uvolnit napětí, ale také podpořit proces hojení a regeneraci těla. Kombinace těchto technik nabízí komplexní přístup k péči o vaše zdraví, pomáhá předcházet zraněním a urychluje zotavení.
- FYZIOpress masáž
- Povzbuzující masáž (30 min.)
- Masáž rukou (30 min.)
- Klasická regenerační masáž
- Sportovní masáž
- Relaxační masáž
- Reflexní masáž
- Masáž lávovými kameny
- Baňková masáž
- Hloubková vibrační masáž
- Masáž hlavy a obličeje
- Breussova masáž
- Masáž pro těhotné
- Masáž u stážisty (snížená cena)
Přijďte se k nám přesvědčit a zažijte si na vlastní kůži, jak může naše péče zlepšit Váš život a Vaše zdraví.
Těšíme se na Vás!
Autor: FYZIOklinika s.r.o.
Zdroj: Znalosti získané během studia a absolvování odborných kurzů, dlouholetá odborná praxe v oboru.
Pozn.: Články prezentované na webu FYZIOklinika.cz nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření a mají informativní charakter, tak abyste snadněji porozuměli dané problematice například po Vaší návštěvě fyzioterapeuta, lékaře nebo jiného specialisty. Cílem naší databáze článků je nabídnout Vám na jednom místě aktuálně dostupné informace o jednotlivých potížích pohybového aparátu, se kterými se můžete setkat, a to snadno pochopitelným jazykem (některá složitější zdravotní témata v zájmu snadnějšího pochopení zjednodušujeme). V případě, že na základě podobnosti zde popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat Vaše potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.
Články, které by vás mohly zajímat
Co pomáhá při bolesti hlavy? Zkuste masáž.
V tomto článku se věnujeme tématu bolesti hlavy, proč vzniká a tipy, jak si můžeme pomoci.
Oteklé nohy
Otoky jsou způsobeny nahromaděnou intersticiální tekutinou a tímto dochází ke zvětšení objemu. Více v našem článku.
Manuální lymfodrenáž
Při manuální lymfodrenáži se využívá jemného tlaku ruky, který provádí terapeut a dochází tak k uvolnění lymfy. Více v článku
Iva Bílková: občasná lymfodrenáž mezi 30. a 50. rokem znatelně zkvalitňuje život ve vyšším věku
Co je to lymfatická drenáž, lymfatický systém a k čemu slouží v těle lymfa? To vše se dozvíte v našem článku.
Z Vašich dotazů by Vás mohlo zajímat
Poškození kloubního pouzdra, vazů a šlach nohy při fotbale
Dobrý den,dnes při fotbalovém zápase, když už jsem byl připraven střílet, mi na poslední chvíli protihráč vložil před balon nohu a došlo ke střetu. Zápas jsem normálně dohrál, ale poté, co jsem přišel domů, noha začala bolet. Pod…
Lymfodrenáž po endoprotéze kolene
Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda je vhodná přístrojová lymfodrenáž po endoprotéze kolene.Děkuji za odpověď.
Předepsání lymfodrenáže
Dobrý den,chtěla bych se zeptat, kdo by mi mohl předepsat lymfodrenáž, zda rehabilitační lékařka nebo praktický lékař, popřípadě kam se mám obrátit a zda mi to vůbec někdo napíše. Moc Vám děkuji.