Pomůžeme od bolesti
FYZIOklinika
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
FYZIOklinika Volejte od 7:00-15:00

Předepsání lymfodrenáže

Otázka

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, kdo by mi mohl předepsat lymfodrenáž, zda rehabilitační lékařka nebo praktický lékař, popřípadě kam se mám obrátit a zda mi to vůbec někdo napíše. Moc Vám děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

lymfodrenáž Vám může napsat ortoped, obvodní lékař, chirurg atd., ti kteří mají v kompetenci předepisování rehabilitace. Lymfodrenáž bývá buď na rehabilitačních odděleních (bohužel ne často, spíše ji mívají "lymfocentra", centra zabývající se léčbou lymfedémů). Tam bude jistě lymfodrenáž "na pojišťovnu". Pokud by Vám ji lékař nechtěl předepsat, můžete si ji hradit sama. Bývají v kosmetických střediscích se zaměřením na léčbu celulity (nesprávně označované jako celulitida). V obojím případě pozor na kvalifikaci personálu. Pokaždé by Vám měli provést otevření spádových uzlin v oblasti krku, uší a klíčních kostí (tříselné uzliny by měly být otevřeny tlakem, který vyvíjí nafukovaná komora kalhot). Pokud by jste si chtěla přečíst více o správně prováděné lymfodrenáži a kvalitě přístrojů, nabízím odkaz na naše stránky.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.