Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
Volejte od 7:00-19:00

Cviky na zkrácené svalstvo

Otázka

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem. Mám sedmiletého syna, který chodí prvním rokem do klubové předpřípravky plavání. Trenér nám řekl, že má zkrácené svaly na HK i DK a je nutné s ním cvičit a protahovat je. Nevím jak. Je pravda, že syn nedosáhne prstama na špičky nohou. Je subtilní postavy, byl nedonošený - nar. 28. týden gravidity, tudíž byl dlouho hypotonický, cvičili jsme Vojtovku do 1. roku, poté vše dohnal. Brzy jezdil na odrážedle, kole, lyžuje na sjezdovkách, začal letos s běžkami, chodí 1x týdne na atletiku.
Tímto bych chtěla říci, že se hýbeme. Nevím, co jsem udělala špatně.
Prosím, poradíte mi nějaké cvičení pro syna?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

doporučila bych Vám navštívit fyzioterapeuta, který provede komplexní kineziologický rozbor, při němž zjistí, v jakém stavu je celý pohybový aparát (kostní, svalový, úpony...). U sportovců je důležité, aby byl celý pohybový aparát zatěžován rovnoměrně. Tím, že mohou být vlivem sportu některé měkké tkáně přetížené, jsou jiné naopak nevyužité. 
Kvalitní fyzioterapeut umí detekovat místa jednotlivých dysbalancí a doporučit Vám posilovací a protahovací cviky přímo na míru. 

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.