Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
Volejte od 7:00-15:00

Spondylóza a její léčba

Otázka

Dobrý den,

mám problém s krční páteří, na RTG vyšetření mi byla zjištěna deformační spondylosa - jemné osteofyty dorzálně, meziobratlové prostory zachovány. Nemám žádanku od lékaře a nevím, zda je nutné ji mít, protože jsem u VZP a s tou bohužel nespolupracujete. Jaká forma rehabilitace by pro mě prosím byla nejvhodnější? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

děkuji za Váš zájem o naše centrum fyzioterapeutické péče.
Spondylózu u nás na klinice léčíme pravidelnou rehabilitací pod dohledem fyzioterapeuta doprovázenou individuální autoterapií.
Se všeobecnou zdravotní pojišťovnou spolupracujeme, tudíž pokud byste si nechalala od lékaře vystavit FT poukaz, lze využít i příspěvku z veřejného zdravotního pojištění.
Rovněž je vhodné doplnit léčbu spondylartrózy terapií rázovou vlnou, což je ale bohužel služba, kterou pojišťovna neproplácí, tudíž byste si ji musela hradit jako samoplátce.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky
 

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.