Pomůžeme od bolesti
FYZIOklinika
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
FYZIOklinika Volejte od 7:00-15:00

Poškození kloubního pouzdra, vazů a šlach nohy při fotbale

Otázka

Dobrý den,

dnes při fotbalovém zápase, když už jsem byl připraven střílet, mi na poslední chvíli protihráč vložil před balon nohu a došlo ke střetu. Zápas jsem normálně dohrál, ale poté, co jsem přišel domů, noha začala bolet. Pod vnějším kotníkem mám menší otok, "jakžtakž" můžu chodit, ale noha poměrně dost při chůzi bolí a občas se jakoby podlomí při nějakém silnějším došlápnutí. Při pohybu prstů nahoru noha rovněž bolí. Je nutné vyhledat lékaře?

Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

při nárazu a pádu došlo k poškození kloubního pouzdra, vazů a šlach. Dopouručuji Vám zajít na ortopedii pro vyloučení vážnějšího poškození a případně docházet na lymfodrenáže, které urychlí regeneraci měkkých tkání a zároveň sníží bolestivost a otok. Podpořit toto můžete funkčním "tejpem" ( kinesiotaping). Nohu jistě přirozeně chladíte a máte ve vyvýšené poloze.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.