Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
Volejte od 7:00-19:00

Bolest achillových šlach

Otázka

Dobrý deň, 

mám otázku, už vyše 18 mesiacov mam silnu bolesť achilových šliach aj uponu nad pätnou kosťou. Obe nohy bolia rovnako. Liečili sme to ako diagnóza tenditidu achiloviek, Rtg terapia, razova vlna, kortikoidy, ale bolesť je stale, bez prestávky. Kontrolné vyšetrenia na reumatológii sú v poriadku. Obmädzuje to pohyb, nedokažem poriadne došliapnút, každý krok je bolesť. Vyšetrenie MR neukázalo žiaden zápal, edem kosti, proste achilovky su v poriadku. Nosim ortopedické vložky, cvičim, nadvahu nemám. Som už z toho nešťastná, neviem čo s tým? Liečili sme vlastne to, čo ani nemám.
Ďakujem za každú radu.

Odpověď

Dobrý den,

může se jednat pouze o funkční poruchu v oblasti lýtek, tzn. svalové přetížení svalů lýtka nebo oslabení okolních svalů, které by bylo vhodné řešit s fyzioterapeutem v místě Vašeho bydliště. Doporučuji zvolit měkčí obuv nebo použít vložky s odlehčením pod patou či podpatěnky. Vhodný je také kinesiotape pro odlehčení svalů lýtka či podporu klenby. Zařaďte šetrné protahování lýtka a cvičení pro podporu funkce klenby nohy. Pokud aktivně sportujete, zaměřte se na to, jaké pohyby provádíte, a jestli Vás po nich lýtka bolí. Aktivitu dle potřeby upravte. Dále zvažte vyhodnocení výsledků MR dalším lékařem, popř. vyšetření ultrazvukem.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky 

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.