Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
Volejte od 7:00-15:00

Vápenná usazenina v oblasti Achillovy šlachy

Otázka

Prosím,

lze rázovou vlnou odstranit otok na achillovce? Pravděpodobně se jedná o vápennou usazeninu.

Děkuji.
 

Odpověď

Dobrý den,

kalcifikát (vápenatá usazenina) vzniká tam, kde je tkáň dlouhodobě přetěžována nevhodným pohybovým stereotypem. Kolem útvaru poté vzniká tzv. chemický zánět, který naleptává tkáň a způsobuje příznaky jako je bolest, omezená hybnost, může být doprovázeno také otokem.

Fokusovaná rázová vlna má v tomto tu funkci, že svým účinkem dokáže velmi efektivně léčit probíhající zánět, uvolňuje tkáň, čímž optimalizuje přetížení tkáně a navíc má přímý analgetický efekt.

Co se týče léčby otoku jakožto průvodního příznaku, doporučila bych léčbu fokusovanou rázovou vlnou rozšířit ještě o manuální nebo přístrojovou lymfodrenáž. 

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.