Služba Fokusovaná rázová vlna

IMG 6885Jedná se o léčbu nejmodernější vysokoenergetickou a vysokonáběhovou unikátní fokusovanou terapii rázovou vlnou. Fokusovaná Rázová vlna je sbíhavá, což znamená, že na rozdíl od radiální rázové vlny, soustředí všechnu emitovanou energii do oblasti velikosti přibližně 2 cm krychlových. Veškerá její energie tak působí na jednom malém místě v hloubce těla. (Více informací o fokusované rázové vlně – účinky, použití, výhody).

Tento druh léčby je vhodný především pro bolesti kloubů po úrazech (při artrózach) nebo při chronických bolestech, pro funkční problémy spojené s funkcí páteře (recidivující bolesti v bedrech, po zlomeninách kostrče), syndrom rotátorové manžety, zamrzlé/zmrzlé rameno, záněty šlach, entezopatie přetížení vazů (tenisový loket a golfový loket, bolestivé tříslo, skokanské koleno), stavy po podvrtnutí kolena, záněty Achillovy šlachy nebo šlachy dlouhé hlavy bicepsu, patní ostruhu, ostruhu na loktech, vbočený palec, urychlení hojení zlomenin, a další… (Více)

Služba je vždy aplikována zkušeným, vyškoleným a vysokoškolsky vzdělaným fyzioterapeutem.

Vše o rázové vlně

Nelečte se postaru

Při léčbě pohybových (ortopedických) obtíží využíváme pouze nejkvalitnější přístroje od největšího a nejlepšího světového švýcarského výrobce přístrojů na aplikaci rázové vlny STORZ MEDICAL.

Naše fokusovaná rázová vlna je nejmodernější v České republice.

Komplexní pojetí léčby

Nejsme jako ostatní, zkuste léčbu u nás, budete překvapeni. Jako fyzioterapeuté pohlížíme na ortopedické potíže v širším kontextu. Neléčíme jen místo bolesti, ale i jeho vzdálenější příčinu.

 • Pro maximalizaci efektu léčby je součástí ZDARMA i aplikace rozbíhavé radiální rázové vlny speciální hlavicí D-actor.
 • Součástí služby je ZDARMA i hloubková vibrační masáž patentovanou hloubkovou vibrační hlavicí V-Actor.
 • Součástí služby je ZDARMA i aplikace funkčního tapu (kinesiotape) nebo pevného tapu.

MĚLI BYSTE VĚDĚT, ŽE…

 • interval mezi jednotlivými aplikacemi závisí na délce trvání obtíží – akutní stavy (čerstvé úrazy) 1–5 dní, dlouhodobější obtíže 7–10 (14) dní,
 • délka terapie závisí na vážnosti poškození tkání a na délce trvání obtíží – pro akutní bolesti lehčího charakteru stačí obvykle 1–3 návštěvy, u chronických potíží či těžkých poškození (těžká distorze kotníku, zlomenina,…) je potřeba okolo 4–7 návštěv.

Rozsah služeb zahrnutých v ceně

 • Jedna aplikace = jedno ošetření jednoho segmentu těla (např. ramenní kloub, loketní kloub, Achillova šlacha, bederní oblast, apod.)
 • Při jedné aplikaci se provede asi 1 000 – 2 000 rázů fokusované rázové vlny dle rozsahu poškození tkáně
 • ZDARMA ošetření svalového okolí léčeného místa radiální rázovou vlnou
 • ZDARMA závěrečné uvolnění léčené svalové oblasti patentovanou hloubkovou vibrační masáží V-Actor
 • ZDARMA konečná podpora léčebného efektu a úspěchu terapie aplikací kinesiotapu či pevného tapu
 • Rezervujte si u nás asi 20–30 min. na jednu ošetřovanou partii
 • Obvyklý počet aplikací na jeden segment těla je 2–9 s rozestupy přibližně 3–10 dnů mezi návštěvami

Ceny

Léčba bolestivých stavů fokusovanou rázovou vlnou (FRV):

  Cena Cena za 1 terapii Ušetříte
Vstupní vyšetření s fyzioterapeutem před první aplikací FRV (30 min.) ZDARMA ZDARMA    650 Kč
1 aplikace FRV    1 600 Kč 1 600 Kč  
6 aplikací FRV    9 000 Kč 1 500 Kč    600 Kč
9 aplikací FRV 13 050 Kč 1 450 Kč 1 350 Kč
12 aplikací FRV 16 800 Kč 1 400 Kč 2 400 Kč

Pozn.:
– Předplacené karty mají platnost 12 měsíců
– Předplacené karty jsou plně přenositelné za předpokladu podstoupení vstupního vyšetření!

 

Zdroj: LOHRER, Heinz, GERDESMEYER, Ludger. Multidisciplinary medical applications: Shock wave therapy in practice. Level10 Buchverlag Daniela Bamberg, Heilbronn, Německo. ISBN 978-3-9816095-0-9

* Účinky aplikace rázové vlny (fyzikální terapie) se mohou lišit podle individuálních dispozic klienta a specifik diagnózy. Před zahájením léčby provádíme diagnostiku, podle které vysokoškolsky vzdělaný fyzioterapeut na základě svého odborného vzdělání (podle zákona o Zdravotních službách 372/2011 Sb. a v souladu s relevantními vyhláškami) rozhodne o vhodnosti zařazení fyzikální terapie do plánu léčby, k čemuž je z podstaty své odbornosti oprávněn. Pokud dojde mezi fyzioterapeutem a klientem k dohodě o využití této fyzikální léčby, vysvětlí fyzioterapeut doprovodná léčebná opatření tak, aby byla léčba co nejefektivnější. Podrobné relevantní podklady, případně lékařské studie prokazující léčebné účinky rázové vlny je možno shlédnout na vyžádání v sídle naší firmy na adrese: FYZIOklinika fyzioterapie, Machkova 1642/2, 140 00 Praha 4 Chodov.

Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení