Kruh na zpevnění těla

Tato posilovací pomůcka je vhodná na cvičení pilates. Cvičení s ní nezatěžuje klouby a spočívá v posilování horní poloviny těla, pasu i nohou.

Kruh na zpevnění těla má dvě rukojeti pro pohodlnou manipulaci a díky pružinám zajišťuje komplexní posilování celého těla. Kruh má nejednotvárné využití, cviky s ním můžete střídat dle toho, jaké svaly chcete posílit.

NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Tento cvik je primárně určen pro posílení mezilopatkových svalů, zad a hýždí. Po celou dobu provádění cviků by měly být stále aktivní i svaly hlubokého stabilizačního systému páteře a svalů pánevního dna.
Návody 2 - obrázek
Tento cvik je primárně určen pro posílení šikmých břišních svalů a svalů vnitřní strany stehen. Avšak v této balančně náročnější poloze na boku dochází rovněž k aktivaci svalů hlubokého stabilizačního systému páteře a svalů pánevního dna.
Návody 3 - obrázek
Tento cvik slouží primárně k posílení celé břišní stěny. Díky aktivnímu držení, popřípadě i stlačování posilovacího kruhu, zároveň posilujeme vnitřní stranu stehen a aktivujeme svaly pánevního dna.

Doporučujeme: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi konkrétní příčiny problému (symptomů) svého zdravotního stavu. V případě nejasností kontaktujte fyzioterapeuta, nebo rehabilitačního lékaře. Některé cviky Vám při špatném výběru mohou zdravotní stav zhoršit!

Články o zdraví
Hledáme fyzioterapeuty
Pomoc obětem nehody