Pomůžeme od bolesti
FYZIOklinika
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
FYZIOklinika Volejte od 7:00-15:00

Bolesti hlavy spojené se závratěmi a obtížemi při dýchání

Otázka

Dobrý den,

mám takový dotaz, přijde mi, že bych mohla mít poruchu žvýkacího traktu, mám všechny příznaky a v noci skřípu zuby, mám ale taky jiné příznaky. Jsem unavená, každý den mě bolí hlava, mám závratě, zadýchám se teď dokonce i na rovině a taky v poslední době moc neslyším a zapomínám.

Odpověď

Dobrý den,

bruxismus, neboli skřípání zubů je častá patologie, která se vyskytuje hojně i u pacientů, kteří jsou např. vystaveni stresovým situacím. Doporučila bych Vám se vyhýbat stresovým faktorů, dále pak by bylo vhodné navštívit dentistu z důvodu navržení chrániče zubů, který zabrání mechanice jejich skřípání při spánku. Bruxismem dochází k významným poškozením jak samostatných zubů, tak i okolních měkkých tkání čelisti tj. svalů a vazů. Při skřípání zubů dochází k nadměrnému přetěžování svalů, čímž může sekundárně vzniknout zánět v dané oblasti, dochází k poruchám koordinace pohybů čelisti a bolesti např. při žvýkání. Dále se mohou objevovat bolesti čelisti, obličeje, či bolesti oblasti spánků, šíje, bolesti hlavy, migrény aj. Bolesti hlavy spojené se závratěmi a obtížemi při dýchání mohou poukazovat na zablokovaná žebra. Každé žebro má nějaké klinické příznaky a tyto se objevují u bloků 1. - 4. žebra. Po jejich odblokování by se Vám mělo do dvou dnů ulevit. Rehabilitace by měla spočívat jak v mobilizaci jednotlivých segmentů Vašeho těla (kloubů, žeber, obratlů atd.), tak i v ovlivnění měkkých tkání tj. svalů. Je nezbytné, abyste si vytvořila cvičební jednotku alespoň na uvolnění povrchových svalů krční páteře a posílení hlubokých svalů téže oblasti, ale i celého těla.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.