Pomůžeme od bolesti
FYZIOklinika
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
FYZIOklinika Volejte od 7:00-15:00

Bursitida Achillovy šlachy

Otázka

Dobrý den,

v říjnu 2011 mě začala trápit levá Achillova šlacha. Nejprve bych chtěl zmínit, že aktivně hraji florball a běhám každý třetí den 5-7 km. Můj problém začal malou bolestí v oblasti Achillovy šlachy. Nejdříve jsem na týden vynechal trénink, ale bolest neustoupila, tak jsem navštívil ortopeda a ten mi předepsal na 14 dní nějaký sprej, už si nepamatuji název. Sprej nepomohl. Na další návštěvě už byl můj stav horší (skřípání, vrzání pomalu na každém kroku). Dostal jsem tedy sádru na 3 týdny. Po sejmutí sádry to vypadalo dobře. Pomalu jsem začínal chodit, ale zhruba po čtyřech dnech se opět objevilo zarudnutí a nahmatání tepla, tak jsem znovu navštívil svého ortopeda, který mi naordinoval Fastumgel a přikázal nosit přez den obyčejný obvaz s tím , že se mám po Vánocích přijít ukázat. Po Vánocích se můj stav prakticky nezměnil Achillova šlacha byla zduřelá, zarudlá a oteklá v oblasti úponu asi 3-5 cm. Na další návštěvě jsem se dozvěděl, že můj problém pravděpodobně spočívá v lubrikační tekutině Achillovy šlachy. Pořádně jsem to nepochopil, ale na internetu jsem našel něco jako bursitidu. Na této návštěva jsem dostal gel Lioton1000, který měl odstranit otok. To se však nestalo a tak jsem byl doporučen na rehabilitaci. Absolvoval jsem tedy rehabilitaci - 10x ultrazvuk 0,8. Teď mám dva týdny po rehabilitaci a ještě jsem u lékaře nebyl, protože mi řekli, že ta rehabilitace působí ještě 4-6 týdnů poté. Nicméně můj stav je pořád stejný zhruba 5 měsíců a už si s tím opravdu nevím rady.

Prosím o radu, děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

doporučuji Vám 
1) po tréniku zajít na lymfodrenáž (některé sportovní kluby jsou si vědomi důležitosti lymfatického systému v regeneraci a vlastní pro své členy/sportovce přistroje pro lymfodrenáž),
2) terapii rázovou vlnou, hojení Achillovy šlachy je pak urychlené.

Ostatní rehablitační metody nebývají příliš účinné.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.