Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
Volejte od 7:00-15:00

Neustupující bolest po TEP kolene

Otázka

Dobrý den,

jsem 3 měsíce po totální výměně koleního kloubu, 1 měsíc po jednoměsíční rehabilitaci v lázních. Dodnes trpím neustupujícími bolestmi v oblasti koleního kloubu, ohebnost cca do 80 stupňů při bolesti. Bolesti jsou z vnější strany kloubu (mám pocit zauzlování a neustálého přeskakování něčeho vevnitř - neumím se odborně vyjádřit). Dle vyjádření ošetřujících lékařů a rentgenu byla operace v pořádku. Je dle Vašeho názoru tento průběh v pořádku?

Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

je bohužel poměrně velké procento klientů, kteří pooperační stav TEP kolenního kloubu snáší špatně a trpí obdobnými problémy. Často bývá koleno i horké, oteklé a celkově bolavé, přestože operace i vhojení náhrady proběhlo dobře.
Váš stav samozřejmě není funkčně v pořádku, přestože anatomicky na rentgenu vše je perfektní. Na rentgenu nebývají dobře patrné měkké tkáně (svaly, šlachy, vazy..), které Vám způsobují funkční poruchu kolene. Doporučuji Vám vyhledat fyzioterapeuta, který by Vám mohl nabídnout terapii vedoucí ke snížení otoku, zvýšení hybnosti a stabilizaci kolenního kloubu, ale i drobných kloubů nohy, kyčle...

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.