Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
Volejte od 7:00-15:00

Bolesti kolenních vazů z přetížen

Otázka

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zda nemáte tušení, co může způsobovat bolesti na vnější a vnitřní straně kolene? Bolest citím pouze pokud je koleno v 90°- 180 ° a zatlačím na chodidlo, které je zrovna buď v nějaké rotaci a nebo jakoby podvrtnuté. V normální poloze to v koleni neboli. Normálně bych to neřešil, ale při jízdě na snowboardu to docela dost často bolí. Bolí mě i třeba se postavit z "bobku" z maximální flexe nahoru... v tom momentě mě to bolí od vnější části kolene až do lýtka. Nevíte oč se jedná ? Problémy začaly právě na tom snowboardu v zimě.. a mám pocit, že mi i častěji přeskakuje češka.

Díky za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

jde o bolesti vazů z přetížení. Při jízdě na snowboardu je typický postoj v rotaci kolenních kloubů. Doporučuji Vám terapii rázovou vlnou na oblasti měkkých tkání (vazy, ale i svaly mající funkční vztah k bolestivému místu).

Máme s rázovou vlnou velice dobré zkušenosti nejen v léčbě bolestivých kolen z různých příčin.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.