Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
Volejte od 7:00-15:00

Bolesti po operaci lokte

Otázka

Dobrý den,

před 14 lety jsem prodělal úspěšnou operaci levého lokte z vnitřní strany. V září 2011 jsem měl distorzi stejného lokte, od té doby mě trápí bolesti, které jdou do 4. a 5. prstu, s chladnutím celého předloktí. Rentgen mám negativní a emg normální kondukční studie na n. radialis a n. ulnaris a n. medianus vlevo mám v normě, neuropatie nebyla prokázána. Rehabilitace magnetem - 10krát - přinesla mírnou úlevu na chvíli. Obstřik v lednu shora a nyní v dubnu shora i zespod byl bez efektu, bolí to ještě více. Ultrazvuk ani CT nebyl proveden.

Prosím o pomoc nebo radu co dále.

Odpověď

Dobrý den,

pro zvýšení stability lokte můžete použít funkční "tejp" (kinesiotaping). Dojde i k odlehčení vazů a svalů, krevního i lymfatického oběhu a rychleji se měkké tkáně hojí. Uvolní se i průběh nervů, které Vám způsobují nepříjemné pocity v oblasti ruky a předloktí. Magnetoterapie ani ultrazvuk či laser většinou nepomáhají. Doporučuji funkční tejpy kombinovat s fyzioterapií a rázovou vlnou. S tímto máme velmi dobré zkušenosti.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.