Pomůžeme od bolesti
FYZIOklinika
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
FYZIOklinika Volejte od 7:00-15:00

Tenisový loket na obou rukách

Otázka

Dobrý den,

už rok a půl mám tenisový loket na obou rukách. Zpočátku jsem dostala obstřik, který pomohl, ale jen na chvíli. Chodila jsem na masáže (asi 5x po 20 minutách) k masérovi. Chtěla bych se, prosím, zeptat, zda mám v masážích pokračovat, jestli pomůžou.

Děkuji.
 

Odpověď

Dobrý den,

pokud jsou masáže prováděny opravdu s cílem povolit svalové napětí v předloktí, tak pomohou. Musíte si ale sama uvědomit, zda se Vám zdají lokty vždy po masáži lepší (pokud ano, tak při dlouhodobější terapii ucítíte i dlouhodobější úlevu). Pokud změny necítíte ani bezprostředně po masáži, není buď prováděna dostatečně silně, nebo je problém fixovaný i v rameni či od šíje. Pokud je problém od šíje, doporučuji fyzioterapie nebo masáže rozšířit na šíji a záda. Pokud je problém fixovaný více v předloktí, pomohla by Fokusovaná rázová vlna.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.