Pomůžeme od bolesti
FYZIOklinika
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
FYZIOklinika Volejte od 7:00-15:00

Artroskopická operace menisku

Otázka

Dobrý den,

jsem po artroskopické operaci menisku a jeho částečném vyjmutí. Závodně se věnuji thaiboxu, proto se chci zeptat, zda ve sportu mohu dále bez problémů pokračovat nebo mi tak může snáze hrozit poranění dalších struktur kolene, vazů atd?

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

pokud se jednalo jen o částečné odstranění poškozeného menisku, není důvod se vzdávat sportu. ALE je důležitá kvalitní rehabilitace! Doporučuji navštívit dobrého fyzioterapeuta, který zhodnotí Váš stav a spolu s Vámi vybere vhodné techniky a natrénuje s Vámi kvalitní stabilizaci kolene pomocí nestabilních podložek a dalších technik na neurofyziologickém podkladě. Poté se s největší pravděpodobností můžete sportu věnovat i nadále.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.