Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
Volejte od 7:00-15:00

Rekonvalescence po operaci ruptury menisku

Otázka

Dobrý den,

v koleni mi byla nalezena horizontální ruptura menisku. Chtěl bych se proto zeptat, za jak dlouho je po operaci člověk schopen volného pohybu (teď nemyslím sport) a jestli se chodívá na rehabilitace nebo je to spíše lehčí zákrok. 

Děkuji moc za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

po operaci je rehabilitace důležitá, protože může dojít k útlumu stabilizátorů kolene (v důsledku operace) a pokud koleno bolelo dlouho před operací, tyto svaly jsou v útlumu automaticky a delší dobu. Je třeba koleno po operaci optimálně rozcvičit, zaktivovat svaly a postupně zatěžovat, nejlépe pod vedením fyzioterapeuta. Zákrok bývá spíše menšího rázu, ale je lepší předejít pooperačním komplikacím, než řešit zanedbanou rehabilitaci. Zátěž plná sportovní by neměla být problém do půl roku. 

S přáním brzkého uzdravení
Mgr. Iva Bílková

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.