Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
Volejte od 7:00-19:00

Ganglion

Otázka

Dobrý den,

chci se zeptat ohledně ganglionu – moderní léčby pomocí fokusované rázové vlny. Mám ganglion na vnitřní straně předloktí, dle sono velikosti 5x9 mm, již po punkci a kortikoidech. Takže mě zajímá, jak rychle by bylo možné začít terapii a kolik cca sezení je nutné absolvovat.
Děkuji, hezký zbytek dne.

Odpověď

Dobrý den,

pokud budete dodržovat režimová opatření ve smyslu omezeného zatěžování dané části těla, můžete očekávat výrazné změknutí útvaru, nicméně ne ve všech případech dojde k naprostému vymizení (cca u 30%).
Počet opakování je individuální a záleží na reakci ganglionu. S léčbou lze začít prakticky ihned, pokud již uplynulo 7 týdnů od poslední aplikace kortikoidů.
V případě zájmu o termín nás kontaktujte na čísle 606 404 804.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.