Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
Volejte od 7:00-15:00

Bolesti ramene a krku

Otázka

Dobrý den, 

mám zhoršující se bolest v rameni již od léta loňského roku a bolesti krční páteře. Na podzim jsem vydatně hrabala listí a bolest v rameni mi to ztěžovala, v noci mám také potíže s obracením se pro bolesti za krkem, musím si hlavu při obracení na druhý bok div ne podržet. Můžete mi něco doporučit? Je mi 70 let, pracuji několik hodin denně na počítači, jinak od jara do podzimu pracuji kromě toho 2 - 4 hodiny na zahradě. Na televizi se dívám cca 2 - 3 hodiny vleže, protože v křesle mě bolí záda. 
 

Odpověď

Dobrý den.

Vámi zmíněné potíže mohou mít více příčin. Bylo by vhodné se objednat k fyzioterapeutovi, který by Vás vyšetřil a podle výsledků vyšetření Vám navrhl vhodnou terapii vzhledem k Vaší pohybové kondici. Zároveň můžete vyzkoušet některé z cviků z naší databáze cviků určených pro pomoc při bolestech šíje (např.: cvik č. 1, cvik č. 2) a ramene (cvik č. 3).

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.