Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
Volejte od 7:00-15:00

Operace vbočeného palce

Otázka

Dobrý den,

mám vbočený palec na noze a hlavně kůstku, která dorostla strašlivých rozměrů, je to ta na vnitřní straně nohy, ze strany od palce. Zajímaly by mě bližší informace o operaci, jestli je to složité a jestli bych musela po operaci dlouho ležet, anebo... Co potom?Je mi 45 let. Nemůžu už obout žádné boty.

Mnohokrát děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

operace se provádí u nás nejčastěji zkrácením základního článku palce. Jako každá operace je i tato bolestivá, rekonvalescence je dlouhá. Noha často bolí několik týdnů a je nutná chůze o berlích několik týdnů až měsíců.

Doporučuji Vám nejprve zkusit terapii rázovou vlnou. Bolestivost palce se po několika aplikacích (cca 6-8) sníží, až vymizí (např. klidová bolest), hybnost kloubu se zvýší, otok či "výrůstek" zmenší, zastaví či zpomalí se proces vznikající artrózy v kloubu palce ... regenerace je rychlejší.
Doporučuji Vám terapii rázovou vlnou kombinovat s mobilizacemi drobných kloubů nohy, stabilizací a cvičením pro aktivizaci svalů, jež mají na starosti správné postavení kloubu.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.