První pomoc při bolesti ramene

Máte bolesti ramene? Nemůžete zvednout ruku nad hlavu či do stran? Vyzkoušejte tyto návody na cvičení, kterými si můžete pomoci sami doma bez pomoci druhé osoby.

Syndrom bolestivého ramene v sobě zahrnuje postižení jedné nebo více měkkých struktur ramenního kloubu (svaly, šlachy, burzy, vazy, kloubní pouzdra,…). Jedná se o větší skupinu obtíží, do níž spadají tyto bolestivé problémy: syndrom zmrzlého ramene, Impingement syndrom a blokáda sternoklavikulárního kloubu. Mezi další bolestivé problémy patří: bolest ramene - v oblasti šlachy dlouhé hlavy bicepsu a artróza ramenního kloubu - omartróza.

NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Při problémech v oblasti ramenního kloubu, například v případě tzv. zmrzlého ramene je důležité uvolnit kloubní pouzdro, tím zmírnit bolest a umožnit pohyb. Při tomto cviku dochází k auto-trakci ramenního kloubu, která tomuto pomáhá.
Návody 2 - obrázek
Tento cvik slouží k protažení ramenního pletence, zbavuje pocitu nekomfortu při pohybu v oblasti ramene, ulevuje od ztuhlosti a přetažením či zatažením svalů.
Návody 3 - obrázek
Tento cvik pomáhá při napřimování páteře, jako úleva zádům a oblasti ramen. 
Návody 4 - obrázek
Cvičení zevní rotace v rameni je vhodné především v případě ztuhlého kloubního pouzdra, kdy nemůžete vytočit ruku zevně. K tomuto cviku budete potřebovat buď závaží na suchý zip nebo malou PET láhev naplněnou vodou.

Doporučujeme: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi konkrétní příčiny problému (symptomů) svého zdravotního stavu. V případě nejasností kontaktujte fyzioterapeuta, nebo rehabilitačního lékaře. Některé cviky Vám při špatném výběru mohou zdravotní stav zhoršit!

Články o zdraví
Hledáme fyzioterapeuty
Pomoc obětem nehody