Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
Volejte od 7:00-19:00

Zpráva z rtg - artróza

Otázka

Dobrý den, prosím vás co mne čeká, když mám ve zprávě z rtg napsáno: bolesti kyčle přes půl roku, osa zachována, výška obratlových těl nezměněná, ventrální osteofyty drobné subtilní nahuštění rozsahu, osteochondroza L5-1, pedikly intaktní i pánev a kyčelní klouby skelet pánve beze změn, artikulace v kyčelních kloubech zachováno, kloubní štěrbiny mediokaudálně, subchondr. sklerotizace kraniálně Coxarthrosis II až III. st billat. Co to pro mne znamená?
Děkuji moc za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

nejdůležitější informace z dané lékařské zprávy z RTG jsou: degenerativní změny na meziobratlové ploténce mezi 5. bederním a 1. křížovým obratlem spolu s osteofyty (výrůstky na páteři), zúžení kloubních štěrbin v obou kyčelních kloubech. Výsledky značí artrózu obou kyčelních kloubů II. až III. stupně.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.