Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
Volejte od 7:00-19:00

Rehabilitace po operaci kyčelního kloubu

Otázka

Po operaci kyčelního kloubu zůstává pacient nějakou dobu v nemocnici. Může se rehabilitace uskutečnit třeba až půl roku po operaci, nebo je po propuštění z nemocnice pacient převezen do rehabilitačního střediska na určitou dobu?

Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

s rehabilitací se  u TEP kyčle začíná již v nemocnici druhý den po výkonu. I u následné rehabilitační péče platí, že čím dříve s ní klient začne, tím rychlejší je proces uzdravování a návratu do běžného života. Po propuštění z nemocniční péče je možné využít jak služeb ambulantní fyzioterapie tak pobytu v rehabilitačním centru, záleží na preferencích klienta. I v tomto případě platí, že "odklad" rehabilitace sebou nese riziko vzniku špatně ovlivnitelných či dokonce nevratných změn typu svalových kontraktur apod.

Svým způsobem můžete začít s "rehabilitací" již před zákrokem, například posílením těch svalových skupin, které budou po  zákroku nejvíce nevyužity a tedy budou mít tendenci ke ztrátě svalové hmoty.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.