Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
Volejte od 7:00-15:00

Bolest bederní páteře a Nordic walking

Otázka

Dobrý den,

je mi 64, jsem aktivní, cvičím, chodím denně, kolo, chronická bolest beder /2 roky/, S skolióza. Prosím, je pro mě Nord walking vhodný a mohu očekávat úlevu od bolesti v bedrech? Děkuji.
 

Odpověď

Dobrý den,

pokud již dlouhodobě trpíte bolestmi bederní páteře, je nordic walking určitě správnou volbou. Důležité je ovšem správné nastavení (délka) holí a také bych doporučovala chodit spíše po měkčím povrchu, nikoliv po asfaltových cestách. Dbejte také na výběr správné obuvi. Pokud budete chodit pravidelně a dodržíte výše uvedené pokyny, věřím, že Vám nordic walking od bolestí pomoci může.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.