Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
Volejte od 7:00-15:00

Výhřez ploténky a bolest a brnění prstů u nohou

Otázka

Dobrý den, 

Mám diagnostikovaný výhřez ploténky L5/S1, v současné době s bolestí a brněním až do konečků prstů. S akutním stavem jsem byla hospitalizována v nemocnici, nyní jsem doma s prášky proti bolesti a mám před sebou další vyšetření na neurologii. 

Již jsem tento problém měla před dvěma lety a ráda bych se vyhnula operaci. 
Můžete mi pomoci? 

Děkuji předem za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

určitě by ve Vašem případě bylo vhodné pokusit se výhřez ploténky ovlivnit konzervativně, např. metodou Robina McKenzieho či některým ze cvičení, která ovlivňují hluboký stabilizační systém páteře, jehož dysfunkce po čase vyústí v potíže Vašeho rázu. Vhodnost té či oné terapie musí posoudit fyzioterapeut na základně vstupního vyšetření. Zároveň je možné zvážit aplikaci fokusované rázové vlny, která má analgetický a uvolňující efekt a urychluje hojení poškozených struktur. Rozhodnutí o zvoleném typu terapie je závislé na konkrétním nálezu, proto by bylo vhodné v rámci první návštěvy přinést výsledky dosavadního vyšetření. 

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.