Pomůžeme od bolesti
FYZIOklinika
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
FYZIOklinika Volejte od 7:00-15:00

Rehabilitace při bolesti zad

Otázka

Dobrý den.

Je mi 77 let a dlouhodobě mě trápí bolesti zad. Bolí mě nejvíce v bederní části zad, žebra od lopatek dolů. Z ortopedie jsem byl poslán na rehabilitaci elektro léčbou Th - Thl a masáže, to vše opakovaně, ale nic mi nepomohlo.
Neurolog mi napsal léky na bolest, které mi jen málo pomáhají. Bolest je stále horší a nemohu proto už ani normálně chodit. Záda nebolí, když ležím nebo sedím s opřenými zády.

Můžete mi prosím pomoci, nebo poradit co by mi pomohlo léčit toto mé trápení, které se za poslední půl rok hodně zhoršilo?

Děkuji
 

Odpověď

Dobrý den,

podle popisu byly Vámi zmíněné potíže řešené pouze pasivně přijímanou terapií, pokud jste docházel jen na elektroléčbu a na masáže. Z našeho pohledu je to nedostatečné a je potřeba k léčbě přistupovat i aktivně. To znamená najít vhodné cviky (vzhledem k Vaší celkové kondici, pohybovým dovednostem a přidruženým onemocněním), které byste mohl každodenně cvičit doma, abyste si tak ulevil od bolesti. Nejvhodnější by samozřejmě bylo navštívit kvalifikovaného fyzioterapeuta, který by na základě kompletního vyšetření stanovil příčinu Vašich potíží a tu Vám posléze vhodně zvolenou terapií pomohl vyřešit.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.