Pomůžeme od bolesti
FYZIOklinika
Dnes je otevřeno 7:00-15:30
FYZIOklinika Volejte od 7:00-15:00

Výhřez ploténky

Otázka

Dobrý den,

aktivně hraji hokej a cvičím. Asi před měsícem jsem se špatně pohnul při hokejovém zápase a přivodil si zranění zad. Při protipohybu na bruslích mě píchlo v bedrech, zápas jsem ale dohrál. Den poté jsem navštívil obvodního doktora, následně ortopeda, kde mi bylo doporučeno 3 týdny cvičit vaše metody. Asi po měsíci velkých bolestí beder, kyčle a velké bolesti vystřelující do levé nohy (zadní stehno a lýtka) jsem navštívil neurologa, který mě poslal ihned do nemocnice na kapačky. Dnes ležím třetí den v nemocnici na kapačkách a necítím žádné zlepšení. Na CT jsem ještě nebyl ale lékaři mi pořád říkají, že to bude nejspíš výhřez ploténky. Neřeším moji sportovní kariéru ale momentálně blížící se otcovství na které bych chtěl být fit.

V případě že bude výhřez ploténky potvrzen, dá se vaším cvičením tento problém vyřešit? Jak dlouho léčba asi trvá a bylo by možné se objednat, popřípadě v jaký termín? 
Děkuji za odpověď 

Odpověď

Dobrý den,

potíže spojené s výhřezem ploténky lze vhodným cvičením zmírnit či plně odstranit. U nás je možné cvičení také kombinovat s fokusovanou rázovou vlnou, která urychlí hojení poškozené ploténky. Zlepšení stavu bývá citelné již po první hodině. U lehkých poškození je ústup bolesti rychlý a při dodržování rad a zásad bývá úspěch dlouhodobý až trvalý.
Často stačí pouze jedna či dvě návštěvy. Při vážných poškozeních je ústup bolestí pomalejší. V případě zájmu o termín, prosím, volejte 606 404 804 nebo se objednejte online na www.fyzioklinika.cz.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.