Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
Volejte od 7:00-19:00

Propadlá klenba dětské nohy

Otázka

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, synovi je 12 let a má zcela propadlou klenbu pohledem (dovnitř). Ortopedka nám doporučila vložky do bot a cvičit doma. Mám, ale dojem, že mu to vůbec nepomáhá.
Je vůbec nějaká šance, že by se mu mohly nohy zlepšit? Jsou mimo to i jiné metody např. cílená rehabilitace nebo něco jiného?

Předem děkuji

Odpověď

Dobrý den,

záleží, zda se jedná o rigidní nebo funkční plochonoží. Funkční plochou nohu lze řešit cílenou rehabilitací. Můžete se objednat na vstupní vyšetření a podle nálezu pak fyzioterapeut pracuje komplexně se svalovými dysbalancemi na noze, celé dolní končetině, pánvi a trupu. Je potřeba aktivovat oslabené svaly a hluboký stabilizační systém a podle instrukcí cviky cvičit i doma.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.