První pomoc při bolestech hrudní páteře a žeber

Trápí Vás bolest v oblasti hrudní páteře a žeber? Vyzkoušejte tyto návody na cvičení, kterými si můžete ihned pomoci sami doma bez pomoci druhé osoby.

 

Návody na cvičení

Návody 1 - obrázek
Fyzioterapeutické cvičení Ludmily Mojžíšové pro diagnostiku a léčbu pohybových obtíží, původně vypracované pro rehabilitaci pacientů s bolestmi zad. Je založena na odstranění svalového napětí, vyrovnání svalové nerovnováhy, obzvláště hlubokého stabilizačního systému. Tento cvik slouží zejména pro mobilizaci hrudní a bederní páteře. Provádíme ho v tzv. kočičím hřbetu ve třech pozicích pro krční, hrudní a bederní úsek páteře.
Návody 2 - obrázek
Ukázka fyzioterapeutické metody Ludmily Mojžíšové. Jedná se o mobilizační cvičení pro diagnostiku a léčbu pohybových obtíží původně vypracované pro rehabilitaci pacientů s bolestmi zad. Je založena na odstranění svalového napětí, vyrovnání svalové nerovnováhy, obzvláště hlubokého stabilizačního systému. Tento cvik provádíme zejména v případě bolesti bederní a hrudní části zad a funkční neplodnosti žen i mužů. Cvičení nám umožňuje protažení prsních svalů a mobilizaci do rotace trupu v hrudní páteři s otevřením hrudníku a žeber. Provádí se v pozici na všech čtyřech.
Návody 4 - obrázek
Toto cvičení pomáhá při bolestech zad, vadného držení těla, dále pomáhá aktivovat svaly mezi lopatkové, trupové a svaly břišní stěny. Při správném provedení se uvolní kloubní spoje a zvýší pohyblivost hrudní páteře.

Doporučujeme: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi konkrétní příčiny problému (symptomů) svého zdravotního stavu. V případě nejasností kontaktujte fyzioterapeuta, nebo rehabilitačního lékaře. Některé cviky Vám při špatném výběru mohou zdravotní stav zhoršit!

Články o zdraví
Hledáme fyzioterapeuty
Pomoc obětem nehody