Pomůžeme ke zdraví
FYZIOklinika
Dnes je otevřeno 7:00-20:30
FYZIOklinika Volejte od 7:00-19:00

Masáže během těhotenství: bezpečná a uklidňující péče pro budoucí maminky

Být těhotná je jedinečným a krásným obdobím, ale je také často spojeno s mnoha nepříliš příjemnými fyzickými a emocionálními změnami. Jedním způsobem, jak tyto změny zvládnout, je masáž navržená speciálně pro těhotné ženy. Masáž v těhotenství může přinést úlevu od bolesti, zmírnit stres a napětí a poskytnout uklidňující prostor pro připojení k rostoucímu dítěti. Zde je pár důležitých informací, které byste měli vědět o této speciální formě masáže:

Masáž přizpůsobená na míru nastávajícím maminkám

Masáže v těhotenství se obvykle provádějí pomocí jemných a pomalých pohybů, které jsou speciálně navrženy tak, aby minimalizovaly tlak na břišní oblast a další citlivé partie těla. Vhodné hmaty zahrnují lehké tahy, hlazení a jemné tlaky, které mohou zmírnit svalové napětí a podpořit relaxaci. Maséři jsou speciálně vyškoleni v těhotenské masáži a mají znalosti o anatomii lidského (těhotného) těla.

Bezpečnost a opatrnost

Při masážích v těhotenství je důležité dbát na bezpečnost a opatrnost. Masáž by měla být prováděna jen certifikovaným masérem s odpovídajícím výcvikem. Je také důležité komunikovat s masérem o jakýchkoliv bolestech, nepohodlí nebo obavách, které můžete mít. Pokud máte nějaké zdravotní problémy, jako je vysoký krevní tlak, cukrovka nebo problémy s postavením placenty, občasným krvácením apod., měly byste se nejprve poradit se svým gynekologem, zda je právě pro Vás masáž vhodná.

Kdy a jak často masáže během těhotenství absolvovat?

Frekvence masáží v těhotenství závisí na individuálních potřebách a preferencích každé ženy. Některé ženy mohou chtít pravidelné masáže jednou týdně, zatímco jiné mohou preferovat měsíční nebo občasnou masáž.

Během prvního trimestru je důležité být velice opatrná a zvážit jakékoliv zdravotní komplikace. Ve druhém trimestru je masáž obvykle velmi vítaným prostředkem pro uvolnění zad, které trpí změnou posunu těžiště, jak bříško spolu s miminkem roste a mnoho žen ji považuje za příjemnou. Ve třetím trimestru je nutné se vyhnout masážím na břiše a zvolit polohu na boku nebo v polosedu.

Tip: Mohlo by Vás zajímat, že je v těhotenství možné absolvovat také lymfodrenáž, více informací naleznete ve článku: Lymfodrenáž během těhotenství: bezpečná cesta k uvolnění a zdraví nastávající maminky.

Kdy a pro koho není masáž vhodná?

Existují určité situace, kdy by masáž v těhotenství neměla být prováděna. To zahrnuje případy žen s rizikem předčasného porodu, s těžkou preeklampsii (nedostatečné prokrvení a okysličení plodu, na které reaguje plod vytvářením látek, které zvyšují krevní tlak matky), krvácením nebo jinými zdravotními komplikacemi. Pokud máte nějaké pochybnosti nebo obavy ohledně bezpečnosti masáže v těhotenství, je nejlepší se poradit se svým gynekologem.

Máte o těhotenskou masáž zájem?

Masáž v těhotenství může být pro budoucí maminky příjemným a prospěšným způsobem, jak si dopřát péči o sebe a své tělo během tohoto zvláštního období. S profesionálním a bezpečným přístupem může masáž pomoci zmírnit nepříjemné symptomy těhotenství a poskytnout chvíle relaxace a uklidnění.

Ve FYZIOklinice těhotenskou masáž nabízíme, tak neváhejte a rezervujte si termín. A jestli si s čímkoliv nejste jisti, neváhejte nás kontaktovat na tel: 606 404 804 nebo na mailu kontakt@fyzioklinika.cz. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.

Více informací o této naší službě naleznete na stránce Relaxační masáž pro těhotné maminky.

 

Relaxační masáž pro těhotné maminky 60 minut

Možno absolvovat u terapeutů Cena za 1 terapii
Dominika Horáková
Objednat
od 808 Kč do 950 Kč Objednat
Nataliia Khodus
Objednat
od 808 Kč do 950 Kč Objednat
MUDr. Oleksii Pavlenko
Objednat
od 808 Kč do 950 Kč Objednat
Jaroslav Pereverzev
Objednat
od 808 Kč do 950 Kč Objednat
Veronika Severová
Objednat
od 808 Kč do 950 Kč Objednat

Koupit na e-shopu

 

Autor: FYZIOklinika s.r.o.

Zdroj: Znalosti získané během studia a absolvování odborných kurzů, dlouholetá odborná praxe v oboru fyzioterapie.

Pozn.: Články prezentované na webu FYZIOklinika.cz nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření a mají informativní charakter, tak abyste snadněji porozuměli dané problematice například po Vaší návštěvě fyzioterapeuta, lékaře nebo jiného specialisty. Cílem naší databáze článků je nabídnout Vám na jednom místě aktuálně dostupné informace o jednotlivých potížích pohybového aparátu, se kterými se můžete setkat, a to snadno pochopitelným jazykem (některá složitější zdravotní témata v zájmu snadnějšího pochopení zjednodušujeme). V případě, že na základě podobnosti zde popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat Vaše potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Související cviky

Související videa

Pro zobrazení klikněte na

Automobilizace SI vleže na boku na overballu

Pro zobrazení klikněte na

Pozice z Alexandrovy techniky - dřep

Pro zobrazení klikněte na

Automobilizace křížokyčelního kloubu - spouštění nohy

Pro zobrazení klikněte na

Pozice z Alexandrovy techniky - poloha opice

Články, které by vás mohly zajímat

Porod alternativní versus lékařský

Porod alternativní versus lékařský

Čekáte miminko a chcete zjistit více informací o porodu?

Když je po porodu nemožné chodit neboli co je to symfyzeolýza

Když je po porodu nemožné chodit neboli co je to symfyzeolýza

Symfyzeolýza aneb rozestup stydké spony. Veškeré informace o tomto problému se dozvíte v našem článku.

Zdravé těhotenství v pohybu - 2. část: Pohybové aktivity dle jednotlivých trimestrů

Zdravé těhotenství v pohybu - 2. část: Pohybové aktivity dle jednotlivých trimestrů

V tomto článku naleznete další možné rady jak si udržet aktivní a zdravý životní styl během těhotenství.

Bolesti v těhotenství

Bolesti v těhotenství

Jaké bolesti provází těhotné ženy? A jak těmto obtížím předcházet? Více v našem článku.

Z Vašich dotazů by Vás mohlo zajímat

Skolióza páteře a těhotenství

Dobrý den,chci se zeptat, jestli můžu normálně otěhotnět, když jsem po operaci páteře tři a půl roku a jsem zdravotně v pořádku. Mám operovanou jen hrudní část, kde mám dvě titanové tyče, ale stále mám, i když teď už slabou, křivk…

Fyzioterapie v těhotenství

Dobrý den,jsem v 17. týdnu těhotenství a trpím bolestmi zad a "zadku", při sezení, zvedání atd. Moje praktická doktorka by mi vystavila FT poukaz na fyzioterapii, ale mám zjistit, jestli mě můžete přijmout a pomoci, když jsem těho…

Zvládání bolestí páteře v těhotenství

Dobrý den,je mi 29 let, s partnerem máme 10-ti letou dceru a pokoušeli jsme se dlouho o další miminko. Jenže problém byl v tom, že jsem jako antikoncepci měla injekci s názvem DEPO-PROVERA. Po nějakých pěti letech se mi otěhotnět…

Napište nám
Doporučujeme